Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

System bezpośredniego odparowania - najwyższa sprawność pomp ciepła

wywiady ponad rok temu    4.04.2013
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 10 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
System bezpośredniego odparowania - najwyższa sprawność pomp ciepła portal energia

Podczas Targów Energii odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo przeprowadziliśmy wywiad z Andrzejem Fiałkowskim. W czasie rozmowy zaprezentował on jedną z pomp ciepła Neura AG oferowaną przez firmę Clima Komfort.

- Chciałbym Państwu przedstawić pompę ciepła typu bezpośredniego odparowania, z dolnym źródłem w postaci kolektora poziomego. Urządzenie to nie wykorzystuje w swojej pracy obiegu pośredniego, stąd jej nazwa – bezpośrednie parowanie, ponieważ do procesu parowania czynnika chłodniczego dochodzi bezpośrednie ujęcie, a zatem kolektor gruntowy jest jednocześnie parownikiem.

- Jest to system pompy i dolnego źródła ciepła gotowy do podłączenia i uruchomienia. Dolnym źródłem ciepła jest kolektor poziomy bezpośredniego odparowania. Jest on fabrycznie montowany i sprawdzany pod względem szczelności przez producenta. Do zadań firm instalujących daną pompę należy rozłożenie tego kolektora w ziemi i jego zasypanie, nie ma tu więcej prac związanych z podłączaniem tego kolektora do jakiejś studzienki rozdzielaczowej, czy napełnianiem czynnikiem roboczym, odpowietrzaniem itp.

- Jeżeli chodzi o prace, które należy wykonać przy podłączeniu, to wyłącznie podłączenie przygotowanych już złącz do zasilania energią elektryczną, a także do panelu sterowania, który jest w budynku, a także doprowadzenie ciepłociągiem zasilania i powrotu instalacji grzewczej do budynku.

- Warto zaznaczyć, że metoda bezpośredniego odparowania to system, który gwarantuje najwyższą sprawność wśród pomp ciepła. Ciekawostką jest fakt, że urządzenie to można sterować, kontrolować zdalnie, jeżeli tylko mamy dostęp do internetu, to z każdego miejsca na świecie możemy sprawdzić stan pracy naszego urządzenia, wprowadzić jakieś korekty ustawienia i ogółem kontrolować pracę podczas naszej nieobecności.

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół