Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Sterowniki do kominków, czyli jak mądrze oszczędzać?

technologie ponad rok temu    19.04.2016
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Sterowniki do kominków, czyli jak mądrze oszczędzać? portal energia

Ogień od zarania dziejów kojarzony jest z domem. Nie bez powodów mówimy o domowym ognisku w odniesieniu do miejsca, w którym żyjemy. Patrzenie na ogień uspokaja, a jesienne i zimowe wieczory przy kominku w centralnym punkcie domu są spełnieniem marzeń wielu ludzi. Jeśli mamy kominek lub planujemy jego instalację warto pomyśleć o zwiększeniu jego wydajności i oszczędnościach w ilości spalanego drewna.

Większość obecnych na rynku kominków jest już fabrycznie wyposażona w sterowniki. Czym one naprawdę są i jak wpływają na wydajność kominka?

Sterowniki wpływają na ilość powietrza jaka dostaje się do wnętrza kominka. Współpracują również z pompą obiegową. To wszystko pozwala na zaoszczędzenie drewna, utrzymanie stałej temperatury czy wydajniejsze wykorzystanie kominka do ogrzewania wody. Dzięki instalacji sterowników do kominków zabezpieczony zostaje cały układ grzewczy – zarówno przed przegrzaniem, jak i przed zamarznięciem.

Wszystko to jest możliwe, dzięki wyjątkowo dokładnemu dawkowaniu ilości powietrza, które dostaje się do komory spalania. Specjalne urządzenia nieustająco monitorują temperaturę wewnątrz kominka oraz w pomieszczeniach i temperaturę wody. Dzięki temu unikamy przegrzania w początkowej fazie palenia oraz niedogrzania, np. w nocy.

Cały proces wpływa znacząco na ilość spalanego drewna. Poprzez regulację procesu spalania, możemy dokładać mniej drewna i robić to rzadziej, co pozytywnie odbije się na naszych rachunkach za sezon grzewczy.

Dodatkowym sterownikiem, które wpłynie na jesienno-zimowe oszczędności jest regulator temperatury, który instaluje się w pomieszczeniach. Sterowniki kominkowe współpracują z takimi urządzeniami i w odpowiednich momentach zwiększają lub zmiejszają płomień. Dzięki instalacji regulatorów temperatury, możemy ustalić wymaganą ilość stopni w pomieszczeniach. Zmiejszenie temperatury o 1 stopień, może dać nam oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 5%! Dodatkowo dostępne są opcje zmiejszania temperatury w określonej porze, np. podczas nieobecności domowników, co również nie pozostanie bez wpływu na nasze wydatki.

Jak widać, dodatkowy wydatek na urządzenia sterujące do kominka pozwoli na wiele oszczędności podczas całego sezonu grzewczego. Jest to bardzo ważne nie tylko w kontekście finansów, ale również czasu, który zyskujemy, ponieważ nie musimy poświęcać na utrzymanie ognia tak wiele czasu jak wcześniej. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest również stała temperatura wewnątrz, co pozwala uniknąć przegrzania i oziębienia domu.

Materiał prasowy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół