Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Słońce, sól - korzyści w zastosowaniu w energii cieplnej

technologie ponad rok temu    24.09.2012
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Słońce, sól - korzyści w zastosowaniu w energii cieplnej portal energia
www.energetykon.plwww.energetykon.pl fot. www.energetykon.pl

 

Firma Arvea oferująca Technologie do produkcji bezpieczniejszej energii elektrycznej o niższej emisji dwutlenku węgla w branży energii odnawialnej oraz jądrowej, prowadzi obecnie współpracę z laboratorium Sandia Nationales Laboratories polegającą na połączeniu instalacji skoncentrowanej energii słonecznej (CSP) wraz z instalacją energii cieplnej. Projekt magazynowania energii CSP to kombinacja modułowego projektu Compact Linear Fresnel Reflector (CLFR) Arevy z systemem magazynowania płynnej soli, opracowanym przez Sandia Labs.

Będzie to pierwsza integracja systemu CSP z systemem Sandia Labs’ Molten Salt Test Loop System, zlokalizowanym w centrum testowym DOE (Departamentu Energii USA) National Solar Thermal Test Facility w Albuquerque w Nowym Meksyku.

Zastosowanie systemu magazynowania energii cieplnej umożliwia systemowi CSP dostarczenie energii słonecznej przez znacznie dłuższy okres czasu (np. po zachodzie słońca), jak również umożliwia dostarczanie wyprodukowanej energii w dowolnym, innym czasie. Takiego rodzaju rozwiązanie umożliwia operatorom siłowni dostosowanie produkcji do zapotrzebowania, zwiększając tym samym niezawodność oraz wytrzymałość sieci energetycznych.

System magazynowania płynnej soli CLFR, dostępny będzie na rynku od 2013 r., powiększy on zakres rozwiązań CSP, włączając w to hybrydowe instalacje energii słonecznej i gazu jak i zwiększenie mocy elektrowni konwencjonalnych, zarówno nowo budowanych, jak i już istniejących, zasilanych paliwem kopalnym.

Areva posiada również nowe i działające projekty typu CSP na terenie Stanów Zjednoczonych, Indii czy Australii.

Samo wykorzystanie systemu magazynowania płynnej soli w celu przedłużenia dziennej produkcji energii słonecznej nie jest nowością, ale połączenie go z technologią CLFR już tak. Otrzymujemy w ten sposób niezawodny i tańszy sposób magazynowania energii, który zapewnia użytkownikom zarówno wiele zalet technologii CLFR, a także korzyści płynących z większej elastyczności w zakresie produkcji energii poprzez składowanie energii w formie gorącej płynnej soli”,- powiedział Bill Gallo, CEO Areva Solar. – „ Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sandia Labs – jednym z najważniejszych ośrodków badań nad innowacjami technologii solarnej z pełnym zastosowaniem systemów stopionej soli. Nasz system magazynowania płynnej soli CLFR jest kolejnym dowodem na to, że firma AREVA stara się sprostać oczekiwaniom swoich klientów, ulepszyć stabilność sieci energetycznych, a także odpowiedzieć na regulacyjne potrzeby kluczowych rynków w skali globu ” - dodał Gallo

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza