Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

O inteligentnych domach

technologie ponad rok temu    27.12.2010
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
O inteligentnych domach portal energia

Marzyłeś o tym, by  wychodząc z domu, jednym przyciskiem wyłączyć całe oświetlenie, opuścić rolety antywłamaniowe, uzbroić alarm i oświetlić sobie drogę do samochodu?

Znasz z doświadczenia prawo Murphy'ego: zawsze kiedy usiądziesz na kanapie żeby obejrzeć film: sąsiad zacznie dzwonić domofonem, znajomi będą atakować telefonami twój spokój no i jeszcze zerwie się burza i trzeba będzie pozamykać okna - męczące prawda?

Na rynku od dawna dostępne są rozwiązania tzw. Inteligentnego domu, pozwalające scentralizować zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, multimediami czy bezpieczeństwem. Do niedawna były dwie wyraźne bariery w masowym zastosowaniu tej technologii: jej koszt i wiedza na jej temat wśród firm remontowych i wykończeniowych.

Aspekt cenowy jest coraz mniejszą przeszkodą. Upowszechnienie systemów spowodowało znaczną obniżkę ich cen. Aspekt wiedzy - coraz więcej firm szkoli się, specjalizuje i wdraża systemu inteligentnego budynku. Futurial - jako firma z 18-letnim doświadczeniem doskonale porusza się w systemach Inteligentengo budynku.

Jeśli rozważasz wyposażenie swojego domu lub apartamentu w automatykę budynkową - jeśli tylko masz taką możliwość zrób to na etapie budowy, a myśleć o tym zacznij na etapie projektowania. Wybór instalacji inteligentnej wiąże się z ułożeniem innego okablowania niż do tradycyjnych instalacji.

Posiadając system inteligentnego budynku w swoim domu nie musisz się bać, że twoja piwnica zacznie wyglądać jak serwerownia Onetu z nadmiarem kabli i urządzeń sterowniczych. System KNX, który jest ogólnoeuropejskim standardem automatyzacji budynków pozwala całe zaplecze inteligencji umieszczać w programowalnych włącznikach, co pozwala zupełnie uniknąć plątaniny kabli.


KNX charakteryzuje się bardzo dużymi możliwościami rozbudowy oraz specjalistycznymi przyciskami, które w zależności od potrzeb użytkownika, mogą zostać dowolnie zaprogramowane. Z tego samego przycisku możemy załączać oświetlenie, podnosić, bądź opuszczać rolety, sterować ogrzewaniem i klimatyzacją. Jedno naciśnięcie guzika sprawi, że część świateł przyciemni się do zadanej wartości, inne wyłączą się całkowicie, a elektryczne karnisze zasuną firany. Salon w jednej chwili przygotuje się do romantycznej kolacji. System stworzony jest dla ludzi, którzy szczególny nacisk kładą na wysoki komfort użytkowania domu, przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej i cieplnej. Zastosowanie systemu KNX podnosi znacznie wartość obiektu. O mieszkaniu wyposażonym w instalację w tym standardzie potocznie mówi się, że jest inteligentne.

Oświetlenie w domu może załączać się grupami (np. korytarz, salon, kuchnia), a jeśli użytkownik uzna, że to ustawienie nie jest funkcjonalne - może w dowolnym momencie, bez wypruwania kabli ze ścian, dodawania nowych czy wymiany włączników - przeprogramować funkcje oświetleniowe. Co więcej, mierząc natężenie promieni słonecznych na zewnątrz, możemy załączać oświetlenie ogrodu i dopasować natężenie światła, tak aby nie zużywać niepotrzebnie 100% mocy. Podobnie sterowane może być oświetlenie w domu. Możliwości sterowania oświetleniem są dziesiątki i tak naprawdę to co zostanie zastosowane zależy od potrzeb Klienta.

Inteligentny dom to taki, w którym możemy bez problemu w następujący sposób kontrolować temperaturę: utrzymujemy temperaturę 23°C, czyli w lato - chłodzimy w tym celu powietrze, zimą podgrzewamy. Aby uniknąć strat energii - kiedy nie ma nikogo w pomieszczeniu - (co stwierdzamy czujką ruchu) temperatura spada do 18°C, kiedy ktoś otworzy okno zimą, wówczas informacja ta dotrze do regulatora temperatury który będzie utrzymywał niższą temperaturę (15°C), jeśli okno będzie otworzone latem, temperatura docelowa wzrośnie do 26°C.

Dom nie musi wyglądać jak miejsce pracy automatyka z mnóstwem przycisków, kontrolek, włączników. Jeden panel sterujący kontroluje system sygnalizacji napadu i włamania, oświetlenie, monitoring, temperaturę i otwieranie bramy.

Warto pamiętać o tym, że zmiana realizowanych funkcji lub rozbudowa systemu wymagają jedynie zmiany oprogramowania lub dodania nowych urządzeń. Nie są wymagane żadne prace wymagające naruszania struktury ścian.

Poza komfortem i ekonomią użytkowania rozwiązania oferowane przez Futurial cechuje piękny design. Warto zwrócić uwagę na eleganckie w swej prostocie kształty włączników oferowanych przez nas. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach - doskonale skonfigurowany system inteligentnego budynku daje komfort, ale wrażenia estetyczne zapewnia wysoka jakość wykończenia włączników i paneli sterownia oferowanych przez nas. Współpracujemy z różnymi producentami, m.in. z niemiecką firmą Jung.

artykuł pochodzi z serwisu partnera www.inteligentnydom.wortale.net/

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół