Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

technologie ponad rok temu    30.03.2015
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
LPG to bezpieczne źródło energii portal energia

Wiele osób zastanawiających się nad wykorzystaniem skroplonego gazu płynnego w swoich gospodarstwach obawia się najgorszego. Sprawdzamy, jak o kwestie dotyczące bezpieczeństwa użytkowania dba AmeriGas – czołowy dostawca tego paliwa.

Kupuj tylko od certyfikowanego dostawcy

Korporacja UGI, do której należy marka AmeriGas, przywiązuje wielką wagę do ekologii i bezpieczeństwa. By dobrze zarządzać tymi obszarami, wdrożyła specjalny system. Pozwala on na właściwą identyfikację i redukowanie potencjalnych zagrożeń związanych z obrotem skroplonym gazem płynnym.

System, który poddawany jest audytowi niezależnej organizacji kontrolnej, opiera się o postanowienia polskiej normy PN-N-18001 oraz brytyjskiej normy OHSAS 18001. To sprawia, że odbiorcy AmeriGas mogą być spokojni zarówno o jakość towaru, jak i swoje bezpieczeństwo.

Jednak sporo zależy też od samych klientów. Muszą oni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Oznacza to, że powinni przechowywać zakupiony gaz z dala od źródeł ognia, gdyż surowiec ten jest łatwopalny – tak samo jak inne paliwa.

Pomieszczenia, w których składowane są butle LPG, powinny być odpowiednio wentylowane. Dlaczego? Pary gazy płynnego są cięższe od powietrza. Nie poddają się więc tak łatwo grawitacji.

Wyciek gazu rozpoznamy po charakterystycznym zapachu. Ciecz gromadzi się w najniżej położonych punktach. W takiej sytuacji należy zakręcić kurki w pomieszczeniu oraz zawór główny. Ponadto trzeba zgasić źródła otwartego ognia znajdujące się w pobliżu wycieku. Nie należy również włączać ani wyłączać sprzętów elektrycznych, które mogą powodować iskrzenie. Dotyczy to też oświetlenia. Uszkodzoną butlę należy odłączyć od instalacji, wystawić na zewnątrz i ustawić w pionowej pozycji.

Ważne jest też dbanie o teren wokół zbiornika. Powinien być ogrodzony. Należy regularnie kosić trawę i usuwać chwasty. Tych ostatnich nie można jednak traktować środkami na bazie chloranu.

Surowiec nie jest toksyczny. Nie stwarza ryzyka skażenia gleby ani wód gruntowych. Mimo to przy jego eksploatacji należy używać wyłącznie przeznaczonych do tego akcesoriów, w tym węży. Przykładowo uszkodzeniu mogą ulec węże wykonane z kauczuku i niektórych tworzyw sztucznych.

Jeśli będziemy przestrzegać opisanych reguł, w pełni odkryjemy zalety korzystania ze skroplonego gazu. A tych jest sporo. To bardzo wydajne źródło energii. Poza tym jest przyjazne środowisku. Spalanie tego paliwa nie przyczynia się do emitowania trujących substancji ani cząstek stałych, w tym pyłów i sadzy.

W 2002 r. Komisja Europejska uznała, że skroplony gaz płynny ma właściwości alternatywnego źródła energii. Jeśli więc zależy nam na przyrodzie, powinniśmy go używać i zastępować nim np. węgiel w celach grzewczych.

To właśnie węgiel spalany w domowych piecach w największym stopniu przyczynia się do emisji szkodliwych dla zdrowia substancji. Chodzi tutaj m.in. o dwutlenek węgla, mikropyły i benzopiren. które wywołują poważne choroby serca i układu oddechowego oraz przyczyniają się do zgonów wielu ludzi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół