baza firm
zobacz firmyz branży
energetycznej
ogłoszenia
poznaj ofertęfirm i użytkowni-
ków serwisu
newsy
dowiedz sięco dzieje
się w branży
forum
poznaj opiniespecjalistów
i uzytkowników
kalkulatory
wylicz kosztyalternatywnych
źródeł energii
Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło.
Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
technologie |
ponad rok temu
19.08.2020 Artur Borkowski komentarzy 0 ocen 0 (0%) |
A A A |
Odnawialne źródła energii (OZE), to coraz bardziej rozpoznawalne i używane świadomie sformułowanie. Jedną z form wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej jest energia promieniowania słonecznego. Pozyskuje się ją poprzez fotowoltaikę, a więc panele fotowoltaiczne wykorzystujące zjawisko fotowoltaiczne do wygenerowania prądu.
Producent paneli fotowoltaicznych wykorzystuje do ich budowy półprzewodniki, zwłaszcza krzem, który ma wysoką wydajność w tworzeniu prądu. Zaraz po półprzewodniku najważniejszą rolę gra falownik, który za zadanie ma zmianę prądu stałego wytworzonego przez ogniwa fotowoltaiczne na prąd zmienny, który używany jest w naszych gniazdkach.
Główną zaletą tego rodzaju wytwarzania energii elektrycznej jest redukcja emisji CO2 do atmosfery. Instalacje fotowoltaiczne nie wytwarzają bowiem żadnych substancji szkodliwych dla środowiska, a w dodatku są bardzo ciche, w przeciwieństwie do elektrowni wiatrowych i wodnych.
Drugą, bardzo ważną zaletą paneli woltaicznych jest to, że nie posiadają elementów ruchomych, są więc mało awaryjne, a ich konserwacja opiera się głównie na czyszczeniu raz lub dwa razy do roku ich powierzchni, w celu zapobiegnięcia obniżenia wydajności.
Produkcja energii elektrycznej wiąże się z różnymi porami nasilenia promieniowania słonecznego, w okresie wiosenno-letnim słońca jest więcej niż w okresie jesienno-zimowym, warto więc mieć podłączoną fotowoltaikę do sieci dostawcy energii elektrycznej, dzięki czemu generowane nadwyżki będą odstępowane temu dostawcy, a w przypadku niedoboru energii elektrycznej, np. zimą, będzie ona zwracana nieodpłatnie do 80% wyprodukowanej energii z sieci.
Fotowoltaika działa cały dzień, nawet w pochmurne dni, ponieważ wyłapuje też rozproszone promienie słoneczne. Jedyny moment, gdzie panele fotowoltaiczne nie działają to noc.
Bardzo ważną zaletą jest też dofinansowanie w budowę instalacji paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu inwestycja w swoją własną energię elektryczną zwraca się już po kilku latach.
Decydując się na własną elektrownię, trzeba postawić na sprawdzone firmy montujące panele fotowoltaiczne. W każdym rejonie Polski znajduje się przynajmniej kilka firm oferujących takie usługi. Panele fotowoltaiczne w Krakowie profesjonalnie zamontuje firma Solgen (https://solgen.pl), która specjalizuje się w kompleksowej usłudze wykonywania tego typu inwestycji. Firma ta posiada też oddział fotowoltaiki na Śląsku, a także zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi w Łodzi czy Wrocławiu. Miejsca te nie są przypadkowe, promieniowanie słoneczne najmocniejsze jest właśnie na wschodzie, centrum i południu kraju.
Aby urządzenia fotowoltaiczne działały najlepiej, jak to możliwe najlepiej zamontować je na dachu o wystawie południowej, pod odpowiednim kątem (30-35°).
Instalacje fotowoltaiczne opinie mają różne, warto zaznaczyć, że wiele mitów na temat tego sposobu uzyskiwania prądu zostało już obalonych i nie należy się obawiać o wydajność paneli fotowoltaicznych, których działanie bez utraty potencjału wynosi nawet ponad 25 lat.
Artykuł partnera.
+ | 0 głosów: 0 (0%) 0 | - |
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). | dodaj komentarzbądź pierwszy! |
Projekt i wykonanie: Agencja reklamowa IdealMedia Partnerzy: Studnie glebinowe Zaloguj do poczty: poczta.portalenergia.pl
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
|