Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (0) ››      Olej opałowy   (0) ››      Węgiel   (0) ››      Eko-groszek   (0) ››      Drewno   (0) ››      Pellet   (0) ››      Brykiet   (0) ››      Projektanci   (0) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (230) ››      Geotermia   (2) ››      Rekuperacja   (0) ››      Energetyka słoneczna   (0) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (0) ››      Energetyka wiatrowa   (0) ››      Odnawialne źródła energii   (1) ››      Projektanci   (0) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Spadek cen ropy w Stanach Zjednoczonych

rynek zagraniczny ponad rok temu    12.07.2011
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Spadek cen ropy w Stanach Zjednoczonych portal energia

Notowania ropy na giełdach spadają, ponieważ narastają obawy, że zapotrzebowanie na paliwa w USA i Chinach może się zmniejszyć. Baryłka ropy na nowojorskiej giełdzie paliwowej NYMEX spadła o 90 centów do 95,30 USD w dostawach sierpniowych. 

Na londyńskiej giełdzie ICE Futures Europe spadła o 87 centów i kosztuje 117, 46 USD za baryłkę na sierpień. Import ropy w Chinach spadł o 10% i był to najniższy wskaźnik od ośmiu miesięcy. Na rynki podziałała informacja z amerykańskiego rynku pracy – stopa bezrobocia w USA w czerwcu wyniosła 9,2 %, czyli o 0,1 % więcej niż w maju. W czerwcu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych podniosła się o 18 tysięcy, w maju natomiast było to 25 tysięcy, natomiast w sektorze prywatnym liczba miejsc podniosła się o 57 tysięcy, w maju wzrosła o 73 tysiące.
Analitycy szacowali, że stopa bezrobocia w USA w czerwcu będzie wynosiła 9,1 % a liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych i prywatnych wzrośnie kolejno o 105 tysięcy i 132 tysiące.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza