Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Polska jest mało efektywna energetycznie

rynek polski ponad rok temu    6.09.2011
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Polska jest mało efektywna energetycznie portal energia

Taką informację podał TNS OBOP po przeprowadzeniu badań przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii. Około 50 procent mieszkańców źle rozumie pojęcie ,,efektywność energetyczna", a co czwarty z nich nie ma z nim żadnego skojarzenia.
Jeśli chcemy rozwijać efektywność polskich gospodarstw, najlepiej zaczynać od budowania świadomości obywateli na ten temat.
Polacy, zapytani przez badających o najbardziej efektywne technologiczne rozwiązania energetyczne, w większości wskazują na odnawialne źródła energii. Połowa wskazuje na kolektory słoneczne, a za energią wiatrową opowiedziało się 42 procent uczestników badania. Tylko 12 procent badanych osób właściwie odpowiadało na pytanie, czym jest efektywność energetyczna - czyli korzystny stosunek otrzymanej energii do ilości jej zużycia. O wiele więcej odpowiedzi na te pytanie brzmiało, że efektywność energetyczna to oszczędzanie energii oraz efektywne wykorzystanie dostępnej energii
Prawie 15 procent osób biorących udział w badaniu stwierdziła, że energia elektryczna jest najbardziej efektywnym źródłem energii. Rozumowanie te jest błędne, ponieważ proces wytwarzania tej energii, przesyłanie i dystrybucja są związane z jej dużymi stratami. Co więcej, energią elektryczna jest wytwarzana ze źródeł odnawialnych, które są bardzo mocno eksploatowane.
Zwiększanie efektywnośći energetycznej jest jednym z najważniejszych punktów programu ,,Polityka energetyczna Polski do 2030 roku". Nasz kraj pozostaje pod tym względem daleko w tyle za innymi państwami Unii Europejskiej. Nasza efektywność energetyczna jest trzy razy mniejsza niż w innych krajach.
Jeśli chcemy zmienić ten stan rzeczy, konieczna jest praca nie tylko na szczeblach państwowych, ale także wśród społeczeństwa naszego kraju

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza