Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Polska będzie współpracowała z Islandią w dziedzinie energii odnawialnej

rynek polski ponad rok temu    20.09.2011
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Polska będzie współpracowała z Islandią w dziedzinie energii odnawialnej portal energia

Polski wicepremier i minister gospodarki, Waldemar Pawlak i islandzka minister do spraw przemysłu, energetyki i turystyki, Katrin Juliusdottir, podpisali we Wrocławiu umowę o współpracy w sektorze energetyki odnawialnej. Miało to miejsce podczas nieformalnego posiedzenia ministrów do spraw energii Unii Europejskiej.
To zdarzenie pozwoli na wymianę doświadczeń między naszym krajem,a Islandią w dziedzinie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, w szczególności tyczyć się to ma energii geotermalnej. Według wicepremiera Pawlaka, nasz kraj posiada zasoby energii geotermalnej, gotowe do eksploatacji, a Islandia, która znajduje się na pierwszym miejscu na świecie pod względem zużywania ciepła geotermalnego na jednego mieszkańca, może dostarczyć nam nowoczesnych technologii.
W Islandii, zasoby par geotermalnych są używane do produkcji prądu w pięciu elektrowniach o mocy 575 megawatów. Pokrywa 27 procent krajowego zapotrzebowania na prąd. Pozostałe 73 procent jest wytwarzane w hydroelektrowniach. Całkowita moc instalacji bezpośrednich wynosi 1800 megawatów. Co więcej, 90 procent islandzkich budynków mieszkalnych jest ogrzewane ciepłem geotermalnym.
Aktualnie w naszym kraju funkcjonuje 16 zakładów geotermalnych. Są one wykorzystywane do celów grzewczych, leczniczych, a także rekreacyjnych. Ich całkowita moc wynosi 150 megawatów.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza