Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb

bieżące ponad rok temu    4.08.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb portal energia

W Sejmie trwają intensywne prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, którego celem jest wdrożenie Dyrektywy IED w naszym kraju. Jednym z ważniejszych nowych mechanizmów planowanych przepisów jest nałożenie na instalacje objęte zintegrowanym podejściem daleko idących obowiązków związanych z ochroną gleby i wód podziemnych. W pozwoleniu zintegrowanym określone będą sposoby zapobiegania emisjom do gleby i wód podziemnych. Ponadto, konieczne będzie stałe wykonywanie monitoringu stanu gleby i wód podziemnych. Konieczne będzie także sporządzenie tzw. sprawozdania bazowego, czyli raportu początkowego – co wzbudza największe zaniepokojenie po stronie przemysłu.

Idącym tropem przygotowaliśmy dla Państwa kolejne, specjalistyczne spotkanie w temacie Dyrektywy IED. Tym razem proponujemy Państwu skupienie się na zagadnieniach związanych z ochroną wody i gleby w przemyśle. Zapraszamy na Forum: Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb, które organizujemy w dniach 18 i 19 września 2014 w Puławach. Gospodarzem Honorowym tego spotkania zostały Zakłady Azotowe w Puławach.

Miło nam poinformować, iż swoje wystąpienie w trakcie Forum potwierdzili m.in.:

 • Wojciech Kozak, Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty – Zakłady Azotowe Puławy SA
 • Andrzej Kulon, Naczelnik Wydziału, Departament Zasobów Wodnych, Wydział Prawno-Organizacyjny, Ministerstwo Środowiska
 • Michał Jabłoński, Departament Ochrony Środowiska, Wydział Najlepszych Dostępnych Technik, Ministerstwo Środowiska
 • Mariusz Radziszewski, Naczelnik, Departament Energii Odnawialnej, Ministerstwo Gospodarki
 • Krzysztof Brzeziński, Wójt Gminy Puławy
 • Agnieszka Skorupińska, Adwokat, Kancelaria Prawna Dentons
 • Andrzej Pałka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Protection Technologies, DuPont Poland
 • Maciej Dobrosielski, NALCO
 • Janusz Banera, BASF Polska Sp. z o.o.
 • Piotr Ostromęcki, J.S. Hamilton SA
 • Tomasz Stuczyński, SGS ECO-PROJEKT Sp. z o.o.
 • Mariusz Iwanejko, Business Development Manager, BLEJKAN Sp. z o.o.
 • Tomasz Bławut, Messer Polska Sp. z o.o.

O innowacyjnym podejściu w zarządzaniu obszarem gospodarki wodno-ściekowej w Grupie Azoty będzie traktował wykład inaugurujący wrześniowe spotkanie. W trakcie wydarzenia skupimy się także na zagadnieniach związanych z nowymi obowiązkami dla korzystających z zasobów wodnych. Od dłuższego już czasu procedowane bowiem jest nowe Prawo wodne. Mówi się, że będzie ono rewolucją dla polskiej energetyki, m.in. dlatego że wprowadzi obowiązkową opłatę dla przemysłu energetycznego za korzystanie z zasobów wodnych, szczególnie dla otwartych systemów chodzenia.

Forum „Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb” to kolejne spotkanie - organizowane przez Zespół powermeetings.eu – poświęcone rozważaniom nad strategicznymi tematami jakimi staną się wkrótce nowe zasady korzystania z wód oraz jakość środowiska wodnego i gruntów w kontekście raportów początkowych.  Dlatego też istotną częścią wrześniowego spotkania będzie panel „Forum technologii a praktyka przemysłowa - case studies, dostępne rozwiązania technologiczne oraz zastosowanie rozwiązań w praktyce”. W czasie tego forum poruszymy takie zagadnienia jak wdrażanie nowych obowiązków a gospodarka wodna i ścieki generowane przez przemysł energetyczny czy kwestie wody i ścieków w przemyśle papierniczym oraz cementowym. Omówimy temat nowych technologii w aplikacjach przemysłowych oraz oferowanych technologii dla uzdatniania wody i ścieków w branży.

Niezwykle istotnym obszarem tematycznym spotkania będą także instalacje termicznego przekształcenia odpadów jako przykład powiązania celów środowiskowych i energetycznych (art. 3 pkt 41 IED).

Dlatego zachęcamy zainteresowane tematem Forum przedsiębiorstwa sektora wodno-ściekowego oraz ochrony gruntów do zaprezentowania produktów i usług na stoiskach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie sali konferencyjnej, tak aby wszyscy goście obrad mogli zapoznać się z najnowszą ofertą Państwa firmy.

Tematyka i samo spotkanie skierowane jest do:

 • Dyrektorów & Koordynatorów z obszarów eksploatacji, zaopatrzenia w media oraz zarządzania środowiskiem
 • Managerów i specjalistów zarządzania ryzykiem
 • Osób odpowiedzialnych za obszar zgodności z regulacjami, nie tylko stricte regulacjami środowiskowymi
 • Przedstawicieli różnych sektorów przemysłu (chemia, energetyka, cement, papier, metalurgia, etc.)

 

Więcej informacji...

Zapraszamy do uczestnictwa. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku innych, dotychczas zorganizowanych przez Zespół powermeetings.eu projektach, również podczas wrześniowego Forum „Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb” stworzymy miejsce do ciekawej, merytorycznej debaty w gronie specjalistów.

Ale to nie wszystko! Mamy także przyjemność poinformować Państwa, iż w roku 2014 obchodzimy 10-lecie działalności naszej firmy i z tego tytułu wszyscy uczestnicy naszych wydarzeń otrzymują jubileuszowe upominki. Dlatego zachęcamy do świętowania razem z nami!

Miło nam będzie spotkać się z Państwem.

Agnieszka Kozłowska
Project Manager

tel.:   +48 22 740 67 80
faks: +48 22 672 95 89
e-mail: Agnieszka.Kozlowska@powermeetings.eu
www.powermeetings.eu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół