Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Tradycja i nowoczesność – pompy ciepła w Herbarium Hotel & Spa ****

bieżące ponad rok temu    17.11.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 2 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Tradycja i nowoczesność – pompy ciepła w Herbarium Hotel & Spa **** portal energia

Niedaleko Bydgoszczy, w malowniczej Chomiąży Szlacheckiej, nad jeziorem chomiąskim leży Herbarium Hotel & SPA ****. Nowy, luksusowy obiekt stworzony został na terenie zabytkowego zespołu dworsko-pałacowego, w skład którego wchodzą Stary Dwór, Nowy Dwór i Oficyna, otoczone parkiem. W tym urokliwym miejscu historia sięgająca XIX wieku harmonijnie łączy się z nowoczesnością, dając gościom obietnicę wielu niezapomnianych wrażeń. Nowo wybudowany budynek zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na walory historyczne czy krajobrazowe. Jego niezwykłość tkwi również w zastosowaniu nowoczesnej technologii ogrzewania pompami ciepła.

System grzewczo-chłodzacy obiektu został oparty na rewersyjnych pompach ciepła, zapewniających ciepło i ochłodę stosownie do zapotrzebowania obiektu. Jako dodatkowe źródło ciepła w okresach szczytowych wykorzystywana jest kotłownia gazowa na gaz płynny. Takie rozwiązanie okazało się najkorzystniejsze dla budynku Herbarium Hotel & SPA ****. W sercu układu grzewczego pracują pompy ciepła marki DIMPLEX pracujące w systemie biwalentnym, w układzie kaskadowym, dostarczając odpowiednią ilość ciepła i chłodu. Ciepło produkowane ubocznie w procesie chłodzenia jest również wykorzystane w celach użytkowych, np. do przygotowania ciepłej wody i grzania basenu. Dystrybucja ciepła i chłodu odbywa się w systemie czterorurowym.  Moc wytworzonego ciepła to ok. 400 kW. Moc rozdzielacza chłodu wynosi 260 kW.

Rewersyjne pompy ciepła w obiekcie hotelowym zasila dolne źródło ciepła, którym jest grunt, dostarczający energii odnawialnej. Wymiennikiem ciepła są w tym przypadku pionowe sondy o łącznej głębokości 100 metrów i łącznej długości 4 km! Za dystrybucję ciepła odpowiedzialne są natomiast klimakonwektory – urządzenia, które umożliwiają ogrzewanie i klimatyzację pomieszczeń. Nadmiar wyprodukowanego ciepła wraca do dolnego źródła, jako regeneracja.

Dzięki technologii pomp ciepła koszty eksploatacyjne ogrzewania i klimatyzacji w budynku ograniczone są do minimum. Nowoczesne pompy ciepła posiadają również inteligentne systemy sterowania, co przekłada się na wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania. Nie bez znaczenia jest także ich proekologiczny charakter, dzięki czemu znacząco wpływają na ochronę środowiska i oszczędność zasobów energii konwencjonalnej.

Za instalację pomp ciepła w hotelu odpowiedzialna była firma Termika, od dwóch dekad zajmująca się systemami ogrzewania. Wykonaniem odwiertów pod dolne źródło dla pomp ciepła w hotelu zajęła się firma Odwierty.eu z Elbląga.

Odwierty.eu to specjaliści w zakresie tworzenia studni głębinowych a także wykonywania odwiertów pod dolne źródła dla pomp ciepła. Firma zapewnia profesjonalne usługi przy realizacji inwestycji, jak również fachowe doradztwo na etapie przygotowań. Oferuje przede wszystkim kompleksowe wiercenie i montaż kolektorów pionowych pod gruntowe pompy ciepła, a także pomoc przy załatwianiu formalności i dofinansowania.

Oferta firmy skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak również instytucji i firm. Firma dysponuje profesjonalnym sprzętem, i doświadczoną kadrą specjalistów.

Odwierty.eu to profesjonalizm i jakość potwierdzona referencjami czołowych producentów pomp ciepła np. Glen Dimplex, Nibe-Biawar, Danfoss, Viessmann w zakresie wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła dla domów jednorodzinnych, jak i dużych inwestycji rzędu 500 KW. Firma posiada również rekomendację firmy Aspol FV, polskiego producenta systemu dolnego źródła dla pomp ciepła EnerGeo.


Kontakt:
Odwierty.eu
Elbląg, ul. Strażnicza 1
e-mail: biuro@odwierty.eu
tel. 513 088 926
www.odwierty.eu
www.youtube.com/user/odwierty

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
 
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza