Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Rodzaje akumulatorów

bieżące ponad rok temu    3.12.2018
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Rodzaje akumulatorów portal energia

Obecnie na rynku dostępne są liczne rodzaje akumulatorów. Nie chodzi tu tylko o akumulatory samochodowe, które są pierwszym skojarzeniem z tą nazwą. Tak naprawdę akumulatory mają znacznie szersze zastosowanie, a ich właściwości mogą znacznie się od si

Rodzaje akumulatorów:

Najbardziej popularnym i znanym akumulatorem jest tzw. akumulator Plantego. Jest to nic innego, jak popularny akumulator kwasowo-ołowiowy wykorzystywany w samochodach. Analogicznie istnieją akumulatory, w których procesy chemiczne zachodzą na podstawie innych pierwiastków i związków. Należą do nich m.in.:
- akumulator litowo-jonowy,
- akumulator litowo-polimerowy,
- akumulator niklowo-kadmowy,
- akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy (NiMH),
- akumulator niklowo-cynkowy.
Sprawność akumulatorów jest mniejsza od jedności i w stosowanych obecnie akumulatorach wynosi zazwyczaj około 60%. Sprawność akumulatora jest stosunkiem energii oddanej podczas pracy do energii, która została włożona do akumulatora w procesie ładowania.

Recykling akumulatorów

W związku z zawartością niektórych pierwiastków, w polskim prawie akumulatory oraz baterie objęte są koniecznością recyklingu. Dlatego też każdy, kto z nich korzysta, powinien przekazywać je do odpowiednich instytucji w celu odzysku. Obowiązek ten w Polsce nakłada ustawa o bateriach i akumulatorach z 24 kwietnia 2009 roku. Zgodnie z jej ustaleniami baterie i akumulatory należy zbierać osobno (czyli segregować), a następnie przekazywać je do recyklingu. Warto zaznaczyć, że takie odpady są odpadami niebezpiecznymi i w związku z tym nie powinny trafiać na składowiska. Co więcej, takie materiały wymagają odpowiednich zezwoleń i warunków do ich przetworzenia. W związku z tym bardzo istotne jest to, by zużyte akumulatory były odpowiednio przechowywane i przekazywane odpowiednim instytucjom. Jednak akumulator jest bardzo praktycznym źródłem energii. Nie tylko można go ładować wielokrotnie, ale po zużyciu można go przekazać do recyklingu.

merawex.com.pl- tutaj dowiesz się więcej o akumulatorach

Artykuł partnera.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół