Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Prąd ze słońca - panele fotowoltaiczne

bieżące ponad rok temu    24.05.2019
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 1 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Prąd ze słońca - panele fotowoltaiczne portal energia

Chcesz przyczynić się do poprawy jakości środowiska i powietrza, którym oddychasz? Pomyśl o zmianie konwencjonalnego źródła energii elektrycznej na... odnawialne, czyli takie które pozwoli ograniczyć zużycie naturalnych zasobów oraz zredukować zanieczyszczenia generowane do atmosfery. Nowoczesne rozwiązania, jak np. fotowoltaika, to wiele korzyści. Mają nie tylko pozytywny wpływ na globalny ekosystem, ale dają możliwość uniezależnienia się od ogólnodostępnych dostawców prądu pojedynczym gospodarstwom domowym czy firmom.

System fotowoltaiczny to układ składający się z kilku elementów, dzięki którym możesz cieszyć się energią elektryczną pozyskaną z darmowego źródła jakim jest Słońce. Pochłanianie promieniowania słonecznego odbywa się przez ogniwa fotowoltaiczne, złożone w moduły, zwane także panelami, instalowane są na dachu domu bądź gruncie. Nieodłączną częścią systemu jest inwerter, dzięki któremu:

  • prąd stały wytworzony przez panele jest zamieniany w prąd zmienny, by móc zasilić i uruchomić wszystkie znajdujące się w domu urządzenia,

  • monitorowana jest praca całego systemu,

  • praca systemu jest przerywana w przypadku wykrycia awarii.

Poza wyżej wymienionymi elementami, na oprzyrządowanie systemu fotowoltaicznego, składają się również: rama montażowa, za pomocą której stabilnie osadza się panele pod odpowiednim kątem, okablowanie „spajające” wszystkie części układu oraz licznik dwukierunkowy monitorujący ilość prądu wytworzonego przez panele oraz pobranego z sieci energetycznej. Samoobsługowy charakter instalacji sprawia, że nie musisz poświęcać swojego czasu na stałe monitorowanie jego pracy.

Wydajność systemu fotowoltaicznego będzie największa, jeżeli podczas montażu zostaną zachowane takie wytyczne jak: kąt nachylenia, który powinien wynosić 30-35°, usytuowanie w kierunku południowym oraz dobór pod względem ilości modułów i ich mocy. Spełniając te warunki możesz oczekiwać, że w skali roku koszty na prąd pokryjesz nawet w całości. Warto pamiętać, że nowoczesne panele fotowoltaiczne pochłaniają nawet promieniowanie rozproszone – pracują od świtu do zmierzchu i w dni pochmurne.

Informacja prasowa.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół