Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Poznańskie spotkanie z energią

bieżące ponad rok temu    20.08.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 1 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Poznańskie spotkanie z energią portal energia

Najbliższe targi POLEKO (14-17.10.2014 r.) będą okazją do zweryfikowania stanu branży OZE w Polsce, także w zakresie technologii i trendów. Duża część ekspozycji targów będzie poświęcona właśnie tej tematyce.  Zaplanowano również kilkanaście wydarzeń, w tym po raz pierwszy: polski szczyt tzw. Inicjatywy 16+1 pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami”.

Prestiżowe spotkanie na szczycie

W tym roku targi Poleko będą gościć decydentów z zakresu ochrony środowiska z wielu krajów, a to za sprawą międzynarodowej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami”. Odbędzie się ona 16 października. Dyskusje będą dotyczyć rozwoju oraz wdrażaniu zielonych technologii. Pierwsze spotkanie w tym zakresie odbyło się podczas szczytu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (tzw. Inicjatywa 16+1) w listopadzie ub.r. w Bukareszcie. Szczyt polski odbywa się w tym roku właśnie w Poznaniu podczas targów Poleko.

Celem spotkania będzie udostępnienie jego uczestnikom platformy, która ułatwi dialog pomiędzy samorządami a biznesem (przedsiębiorstwa). Sesja poranna poświęcona będzie wymianie doświadczeń (prezentacja m.in. Akceleratora Zielonych Technologii Greenevo), popołudniowa – to spotkania typu business-to-business dedykowane w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W nurcie eco

„Eco design. Projektowanie przyszłości” - to temat przewodni tegorocznej edycji targów Poleko zaproponowany przez Patrona Honorowego, Ministra Środowiska. Zwraca on uwagę na oszczędzanie energii i ograniczanie zużywania surowców naturalnych, ale także zachęca do spojrzenia na proces życia produktu jako całość - przyjazny środowisku cykl produkcji, zmniejszającą koszty logistykę, czy racjonalne wykorzystanie produktu (jego trwałość i bezpieczeństwo dla otoczenia).

Wiele z rozwiązań prezentowanych na tegorocznych targach Poleko będzie nawiązywać do tematu przewodniego 26-edycji targów. Część z nich zobaczymy w ramach Salonu Czystej Energii w pawilonie 8, gdzie prezentować się będą producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, systemów montażu kolektorów, falowników, małych turbin wiatrowych, instalacji dla małych elektrowni wodnych, małych kotłów na biomasę, kotłów kogeneracyjnych, pomp ciepła, czy też biogazowni.
Przestrzenią, na którą warto będzie zajrzeć będzie Miasteczko Ekologiczne, którego Partnerem Głównym jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Na stoisku GIOŚ każdego dnia odbywać się będą dyżury specjalistów, którzy będą odpowiadać na pytania inwestorów przygotowujących się do realizacji inwestycji mających wpływ na środowisko.

Po raz kolejny na targach Poleko zagoszczą uczestnicy rajdu Blue Corridor. Tym razem Poznań będzie stanowił jeden z planowanych postojów międzynarodowych uczestników rajdu aut napędzanych CNG. W trakcie pobytu gości - 15 października - odbędzie się konferencja, podczas której zostanie poruszony temat m.in. perspektyw dla rozwoju CNG w Polsce. Więcej na www.cng.auto.pl

Branżowe dyskusje

Po raz drugi na targach Poleko odbędzie się debata pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”, do udziału w której zostali zaproszeni byli Ministrowie Środowiska: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko oraz Stanisław Żelichowski. Będzie to okazja, aby na harmonizowanie ekologii i ekonomii spojrzeć z perspektywy 25 lat zmian w obu tych dziedzinach. Konferencja odbędzie się 14 października, a jej moderatorem będzie prof. Andrzej Mizgajski.

Cyklicznym wydarzeniem towarzyszącym targom jest też Glob Pełen Energii. Pierwszego dnia eksperci będą omawiać takie tematy jak: nowoczesne technologie grzewcze oraz układy hybrydowe, pompy ciepła i geotermia. Drugi dzień to tematyka związana z energetyką prosumencką, inwestycjami fotowoltaicznymi oraz efektywnością energetyczną w przedsiębiorstwach (audyt, technologie, inwestycje). Ostatniego, trzeciego dnia Globu tradycyjnie odbywać się będzie konkurs z nagrodami „Koło Pełne Energii”. Organizatorem Globu Pełnego Energii jest redakcja dwumiesięcznika „Globenergia”.

Podczas Poleko odbędą się także trzydniowe konferencje w ramach Forum Czystej Energii (pawilon 8). Pierwszy dzień Forum (14.10) będzie poświęcony prawnym aspektom w branży OZE, a także  finansowaniu inwestycji (fotowoltaika, mikroinstalacje, układy hybrydowe). Tematem drugiego dnia Forum będzie gaz łupkowy, natomiast referaty wygłoszone podczas ostatniego dnia Forum poświęcone będą kwestiom finansowania oraz technologiom z zakresu biomasy, biogazu (także biogaz w oczyszczalniach ścieków i wykorzystanie osadów ściekowych w energetyce). Forum przygotowywane jest wspólnie przez redakcję miesięcznika „Czysta Energia” oraz MTP.

Więcej informacji o programie wydarzeń: www.poleko.mtp.pl

Targom Poleko towarzyszyć będzie również Kongres Envicon, gdzie w dniach 13-14 października zostaną omówione tematy z zakresu finansowania innowacyjnych projektów, gospodarki odpadami i gospodarki wodno-ściekowej. Program Kongresu na stronie: www.envicon.abrys.pl 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
 
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza