
baza firm
zobacz firmyz branży
energetycznej
ogłoszenia
poznaj ofertęfirm i użytkowni-
ków serwisu
newsy
dowiedz sięco dzieje
się w branży
forum
poznaj opiniespecjalistów
i uzytkowników
kalkulatory
wylicz kosztyalternatywnych
źródeł energii
Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło.
Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
bieżące |
ponad rok temu
31.08.2022 Artur Borkowski komentarzy 0 ocen 0 (0%) |
A A A |
W ostanim czasie pompy ciepła stały się wyjątkowo popularne z uwagi na bardzo szybko rosnące koszty tradycyjnego ogrzewania. W domowym systemie ogrzwania pompa ciepła pełni analogiczną rolę jak kociął węglowy czy elektryczny. Jednocześnie jest to rozwiązanie dużo bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Wiele wskazuje na to, że coraz więcej osób budujacych nowe domy będzie stawiało na pompy ciepła.
Pompa ciepła jest urządzeniem korzystającym z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Energia ta może być pobierana z powietrza albo z gruntu. Zasada działania pompy ciepła jest w dużej mierze podobna do działania klimatyzatorów, tylko przebiega to odwrotnie. Pompa ciepła pobiera energię z powietrza lub z gruntu i następnie oddaje ciepło do budynku. Pompa ciepła zużywa około pięć razy mniej energii niż kocioł elektryczny. Warto zauważyć, że gdy pobieramy energię z otoczenia to jest ona traktowana jako OZE a w związku z tym nic nie kosztuje. Gdy chcemy zainstalować gruntową pompę ciepła potrzebujemy mieć działkę o wielkości mniej więcej dwa razy większej niż powierzchnia domu. Warto podkreślić także to, że pompy ciepła są wyjątkowo bezpieczne, bo nie ma tutaj zagrożenia zaczadzeniem czy wybuchem.
Obecnie różnice w kosztach ogrzewania przy pompie ciepła, w porównaniu do paliw kopalnych, w nowych budynkach mogą sięgać nawet do 50%. Z kolei w budynkach już istniejących można zyskać od 20 do 30 % oszczędności na kosztach ogrzewania.
Pompy ciepła mają to do siebie, że najpierw trzeba w nie zainwestować dość znaczne środki, jednak po kilku latach inwestycja ta zwraca się. Najtańszym rozwiązaniem do ogrzewania kilku pomieszczeń są klimatyzatory, które mogą chłodzić lub grzać i je również uważamy za pompy ciepła. Jeśli jednak ktoś chce zastosować całościowe rozwiązanie to taki system ogrzewania będzie kosztował od dwudziestu do trzydziestu kilku tysięcy złotych. W przypadku pomp gruntowych koszty mogą sięgać do pięćdziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście w Polsce jak i za granicą funkcjonują liczne dofinansowania do pomp ciepła. Obecnie można skorzystać na przykład z programu Czyste Powietrze, gdzie dofinansowanie może sięgać do 45% inwestycji. Można też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Jest także program Moje Ciepło adresowany do nowych budynków.
Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, którym warto się zainteresować chociażby ze względu na fakt, że eksperci podkreślają, iż w perspektywie najbliższych lat nastąpi zakaz sprzedaży kotłów węglowych i gazowych.
Chcesz, aby pompy ciepła stały się częścią Twojego domu lub inwestycji? Firma Santier może wykonać dla Ciebie profesjonalny montaż pompy ciepła na terenie Krakowa i okolic w budynkach różnego typu. Oferujemy wszystko, czego potrzebujesz, by instalacja pompy ciepła przebiegała szybko i bezstresowo.
Informacja prasowa
+ | 0 głosów: 0 (0%) 0 | - |
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). | dodaj komentarzbądź pierwszy! |
![]() ![]() |
Projekt i wykonanie: Agencja reklamowa IdealMedia Partnerzy: Studnie glebinowe Zaloguj do poczty: poczta.portalenergia.pl
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
|
![]() |
![]() |
![]() |