Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Panele fotowoltaiczne, czyli nieograniczona, zielona energia

bieżące ponad rok temu    14.09.2018
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Panele fotowoltaiczne, czyli nieograniczona, zielona energia portal energia

Fotowoltaika, czyli dziedzina zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na elektryczność, to prężnie rozwijająca się gałąź rynku energetycznego. Z roku na rok liczba zamontowanych paneli rośnie, rośnie też ilość energii produkowanej za ich pomocą.

Garść liczb

W roku 2016 łączna, sumaryczna moc zainstalowana w systemach fotowoltaicznych w Polsce wyniosła ok. 199 MW2. W samym 2016 roku powstało ponad 101 MW nowych mocy w fotowoltaice, z czego ok. 73 MW w mikroinstalacjach.

Liczby te stale rosną. Zwracamy coraz większą uwagę na ekologię, rozsądne podejście do korzystania z tego, co daje nam świat. Rośnie świadomość wpływu, jaki mamy na środowisko. Stąd takie nowoczesne, mądre wybory.

Fotowoltaika to dzisiaj jedna z popularniejszych metod pozyskiwania elektryczności. Do jej tworzenia używa słońca, które należy do OZE (odnawialnych źródeł energii). Czyli takich, których wykorzystanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem. Odnawialne źródła energii zaspokajały w 2016 roku 18,2% zapotrzebowania ludzkości.

Moc natury dla domu i firmy

Promieniowanie słoneczne, wiatr, opady, fale morskie. Wszystkie one mogą być z powodzeniem wykorzystywane do dostarczania nam prądu. To najbardziej ekologiczne i najrozsądniejsze źródła pozyskiwania elektryczności. Takie, z których powinniśmy korzystać.

Tego rodzaju nieograniczona, zielona moc to sposób na dojrzałe, rozsądne korzystanie z dóbr natury. I umiejętne wprowadzanie ich do domów i firm. Co ciekawe, coraz więcej korporacji decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków. Modnie jest być świadomym.

Inwestujemy coraz więcej i wydajniej. Kiedy budujemy lub remontujemy dom często wybieramy ekologiczne metody dostarczania mu energii. Jedną z najpopularniejszych z nich jest właśnie fotowoltaika.

Badania wskazują na nieustanny wzrost sprzedaży. Fotowoltaika będzie rozwijała się w sektorze prosumentów biznesowych, czyli w sektorze przedsiębiorstw. Według ekspertów z branży inwestować w tę gałąź rynku będzie też największa wciąż grupa użytkowników, czyli właściciele domów.

Choć w Polsce – w porównaniu z innym krajami Unii Europejskiej – wciąż udział fotowoltaiki w wytwarzaniu energii jest niewielki, to rozwój rynku budzi jednak nadzieję. Rokrocznie sprzedaż paneli wzrasta. I to naprawdę spektakularnie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół