Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (0) ››      Olej opałowy   (0) ››      Węgiel   (0) ››      Eko-groszek   (0) ››      Drewno   (0) ››      Pellet   (0) ››      Brykiet   (0) ››      Projektanci   (0) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (230) ››      Geotermia   (2) ››      Rekuperacja   (0) ››      Energetyka słoneczna   (0) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (0) ››      Energetyka wiatrowa   (0) ››      Odnawialne źródła energii   (1) ››      Projektanci   (0) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Od „bateryjki w kalkulatorze” do lokalnego potentata – poznaj firmę, która przeszła przez wszystkie szczeble rozwoju w branży OZ

bieżące 5 miesięcy temu    12.04.2022
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Od „bateryjki w kalkulatorze” do lokalnego potentata portal energia

Historia StarBud przypomina filmowy motyw kariery od zera do miliardera. Firma została założona przez grupę pasjonatów, którym przyświecała wspólna idea – propagowanie rozwiązań energetycznych działających w oparciu o OZE. Historia przedsiębiorstwa rozpoczyna się w czasach, w których w Polsce na temat OZE wiedziano jeszcze niewiele – tak wczesne pojawienie się na rynku stworzyło ogromne możliwości rozwoju i możliwości te, zostały dobrze wykorzystane. Dziś StarBud jest potentatem w branży i może śmiało opowiadać o swoim sukcesie!

Fotowoltaika? To jak bateryjka w kalkulatorze?

Starogard Gdański – to tutaj, przeszło dwie dekady temu StarBud zaczął swoją działalność. Początkowo firma świadczyła fachowe usługi budowlane, jednak prawdziwy rozwój przyniósł jej zwrot w kierunku OZE. Pierwsze projekty polegały na montażu niewielkich, przydomowych elektrowni słonecznych. Działo się to w czasach, w których dla większości Polaków, fotowoltaika była raczej ciekawą innowacją, niż technologią mogącą wypełnić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. „Panele fotowoltaiczne? To te bateryjki słoneczne jak w kalkulatorze?”, „Panie, gdzie mi z tą fotowoltaiką, w Polsce to nie będzie działać!” – tak najczęściej komentowano niecodzienny widok montażysty instalującego moduły PV na dachu budynku.

Dziś już nikt nie kwestionuje opłacalności inwestycji, jaką jest montaż instalacji fotowoltaicznej w domu. Kolejne lata pokazały, jak wiele można zyskać dzięki nowoczesnym systemom pozyskiwania energii słonecznej i wiatrowej. Można powiedzieć, że rozwój świadomości społecznej dotyczącej OZE, był proporcjonalny z rozwojem starogardzkiej firmy montażowej. Wkrótce StarBud zaczął realizować coraz większe projekty działające w oparciu o energię odnawialną – przede wszystkim słoneczną i wiatrową. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było otwarcie hurtowni fotowoltaicznej.

Hurtownia fotowoltaiczna StarBud

„Plan był prosty – założyć hurtownię fotowoltaiczną, której asortyment został dobrany dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu. Uznaliśmy, że nie ma lepszego gwarantu jakości niż sprzedaż sprzętu, który sami wykorzystujemy w praktyce” – tak komentuje powstanie hurtowni fotowoltaicznej StarBud jeden z najdłużej zatrudnionych pracowników firmy. Faktycznie, nie sposób się z tym nie zgodzić, w hurtowni znajdziemy wyłącznie osprzęt, który był i w dalszym ciągu jest wykorzystywany przez montażystów firmy StarBud przy kolejnych realizacjach. Hurtownia mieści się w Starogardzie Gdańskim i od pierwszego przekroczenia drzwi wejściowych uśmiechem wita nas pozytywnie nastawiona obsługa – tutaj nie ma głupich pytań, pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wieloletnim, zdobytym w praktyce doświadczeniem.

W hurtowni znajdziemy dosłownie wszystko, czego potrzebuje montażysta do realizacji zamówienia – moduły fotowoltaiczne, inwertery PV, osprzęt czy dodatkowe urządzenia takie jak optymalizatory PV. Pomimo tego, że StarBud przez lata działalności zdołał wyrobić kontakty z czołówką producentów ze świata fotowoltaiki (SolarEdge, Kehua Tech, Znshine czy Hyundai), to w asortymencie nie zabrakło również autorskich produktów – są to na przykład, konstrukcje pod panele fotowoltaiczne. Możliwość wynajmu sprzętu montażowego stanowi idealne dopełnienie całej oferty.

Artykuł partnera.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza