Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Od „bateryjki w kalkulatorze” do lokalnego potentata – poznaj firmę, która przeszła przez wszystkie szczeble rozwoju w branży OZ

bieżące ponad rok temu    12.04.2022
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Od „bateryjki w kalkulatorze” do lokalnego potentata portal energia

Historia StarBud przypomina filmowy motyw kariery od zera do miliardera. Firma została założona przez grupę pasjonatów, którym przyświecała wspólna idea – propagowanie rozwiązań energetycznych działających w oparciu o OZE. Historia przedsiębiorstwa rozpoczyna się w czasach, w których w Polsce na temat OZE wiedziano jeszcze niewiele – tak wczesne pojawienie się na rynku stworzyło ogromne możliwości rozwoju i możliwości te, zostały dobrze wykorzystane. Dziś StarBud jest potentatem w branży i może śmiało opowiadać o swoim sukcesie!

Fotowoltaika? To jak bateryjka w kalkulatorze?

Starogard Gdański – to tutaj, przeszło dwie dekady temu StarBud zaczął swoją działalność. Początkowo firma świadczyła fachowe usługi budowlane, jednak prawdziwy rozwój przyniósł jej zwrot w kierunku OZE. Pierwsze projekty polegały na montażu niewielkich, przydomowych elektrowni słonecznych. Działo się to w czasach, w których dla większości Polaków, fotowoltaika była raczej ciekawą innowacją, niż technologią mogącą wypełnić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. „Panele fotowoltaiczne? To te bateryjki słoneczne jak w kalkulatorze?”, „Panie, gdzie mi z tą fotowoltaiką, w Polsce to nie będzie działać!” – tak najczęściej komentowano niecodzienny widok montażysty instalującego moduły PV na dachu budynku.

Dziś już nikt nie kwestionuje opłacalności inwestycji, jaką jest montaż instalacji fotowoltaicznej w domu. Kolejne lata pokazały, jak wiele można zyskać dzięki nowoczesnym systemom pozyskiwania energii słonecznej i wiatrowej. Można powiedzieć, że rozwój świadomości społecznej dotyczącej OZE, był proporcjonalny z rozwojem starogardzkiej firmy montażowej. Wkrótce StarBud zaczął realizować coraz większe projekty działające w oparciu o energię odnawialną – przede wszystkim słoneczną i wiatrową. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było otwarcie hurtowni fotowoltaicznej.

Hurtownia fotowoltaiczna StarBud

„Plan był prosty – założyć hurtownię fotowoltaiczną, której asortyment został dobrany dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu. Uznaliśmy, że nie ma lepszego gwarantu jakości niż sprzedaż sprzętu, który sami wykorzystujemy w praktyce” – tak komentuje powstanie hurtowni fotowoltaicznej StarBud jeden z najdłużej zatrudnionych pracowników firmy. Faktycznie, nie sposób się z tym nie zgodzić, w hurtowni znajdziemy wyłącznie osprzęt, który był i w dalszym ciągu jest wykorzystywany przez montażystów firmy StarBud przy kolejnych realizacjach. Hurtownia mieści się w Starogardzie Gdańskim i od pierwszego przekroczenia drzwi wejściowych uśmiechem wita nas pozytywnie nastawiona obsługa – tutaj nie ma głupich pytań, pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wieloletnim, zdobytym w praktyce doświadczeniem.

W hurtowni znajdziemy dosłownie wszystko, czego potrzebuje montażysta do realizacji zamówienia – moduły fotowoltaiczne, inwertery PV, osprzęt czy dodatkowe urządzenia takie jak optymalizatory PV. Pomimo tego, że StarBud przez lata działalności zdołał wyrobić kontakty z czołówką producentów ze świata fotowoltaiki (SolarEdge, Kehua Tech, Znshine czy Hyundai), to w asortymencie nie zabrakło również autorskich produktów – są to na przykład, konstrukcje pod panele fotowoltaiczne. Możliwość wynajmu sprzętu montażowego stanowi idealne dopełnienie całej oferty.

Artykuł partnera.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza