Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Nowoczesne technologie bazując na prognozie pogody skutecznie pozwalają oszczędzać energię

bieżące ponad rok temu    24.11.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Nowoczesne technologie bazując na prognozie pogody skutecznie pozwalają oszczędzać energię portal energia

Klasyczne próby oszczędzania energii cieplnej polegające na docieplaniu budynków i uszczelnianiu okien wiążą się z wysokim początkowym kosztem inwestycji oraz długim czasem oczekiwania na jej zwrot. Szwedzka technologia oparta na regulacji prognozowej to bardzo niskie koszty instalacji systemu i przede wszystkim szybki zwrot inwestycji - oszczędności na poziomie 10% są widoczne już po roku od instalacji.

Dzisiejsza sytuacja na rynku cen energii cieplnej sprawia, że zarówno właściciele budynków, jak i zarządcy nieruchomości poszukują rozwiązań, które umożliwiłyby ograniczenie zużycia energii i tym samym redukcję kosztów. Odpowiedzią na te potrzeby jest szwedzki system regulacji prognozowej eGain. Spadek zużycia energii cieplnej to oczywiście niższe rachunki za ogrzewanie oraz mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Dotychczasowe rozwiązanie, czyli tradycyjna regulacja pogodowa, uwzględniało jedynie jeden parametr, czyli temperaturę. Wyjątkowość regulacji prognozowej polega na tym, że bazuje na codziennie aktualizowanej prognozie pogody, na którą oprócz temperatury składają się również czynniki takie, jak lokalizacja, nasłonecznienie, prędkość i kierunek wiatru oraz opady atmosferyczne. W przypadku systemuczujnik temperatury zmieniony został na odbiornik prognozy pogody. System kompleksowo analizuje przyszłe warunki pogodowe i pozwala zoptymalizować zużycie energii, a ponadto uwzględnia indywidualne właściwości fizyczne budynku i jego zdolności akumulacyjne. Te dane pozwalają ustalić rzeczywiste zapotrzebowanie na energię i wykorzystać ciepło zmagazynowane, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzewania i wychładzania budynku. System umożliwia utrzymanie stabilnej temperatury i komfortu cieplnego, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii.

Regulacja prognozowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą obniżyć koszty ogrzewania przy jednoczesnym podniesieniu komfortu cieplnego.

System z powodzeniem sprawdza się w 12 krajach w tym m.in. w Szwecji, Finlandii Estonii i Danii, a od 2010 roku również w Polsce. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół