Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (0) ››      Olej opałowy   (0) ››      Węgiel   (0) ››      Eko-groszek   (0) ››      Drewno   (0) ››      Pellet   (0) ››      Brykiet   (0) ››      Projektanci   (0) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (230) ››      Geotermia   (2) ››      Rekuperacja   (0) ››      Energetyka słoneczna   (0) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (0) ››      Energetyka wiatrowa   (0) ››      Odnawialne źródła energii   (1) ››      Projektanci   (0) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

bieżące ponad rok temu    30.06.2011
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Nie będzie moratorium na gaz łupkowy w Europie portal energia

Europoseł Gaston Franco zapewnił, że energia jest sprawą państw członkowskich Unii i one decydują o własnych działaniach, dlatego też nie ma mowy o żadnym zawieszeniu poszukiwań złóż gazu łupkowego w Europie. Wprawdzie francuski parlament zakazał konkretnych metod wydobycia tego gazu, ale pozwolił na jego poszukiwania, by ocenić zasoby. Michele Revasi, eurodeputowana i członkini Grupy Zielonych twierdzi, że mieszkańcy Polski powinni być na bieżąco w sprawie korzyści wydobywania gazu łupkowego oraz możliwych zagrożeniach wynikających z wydobycia. Podkreślała także, że jest on również paliwem kopalnym, którego użycie powiększa emisję CO2 do atmosfery. Delegacja komisji przemysłu, badań naukowych i energii UE jest zadowolona z wizyty w Polsce i z uzyskanych informacji. W naszym kraju wydano jak do tej pory 87 koncesji na wydobycie gazu, miedzy innymi : amerykańskiemu koncernowi Exxon Mobile, Chevron,  Maraton oraz Conoco Phillips. Pierwsze odwierty w poszukiwaniach gazu łupkowego wykonało PGNiG w Markowoli na Lubelszczyźnie, wynik okazał się jednak negatywny. Kolejne planowane prace będą wykonywane od wybrzeża Bałtyku aż do Lubelszczyzny. Drugi obszar poszukiwań złóż to Wielkopolska i Dolny Śląsk. Rząd Polski jest zdeterminowany do poszukiwań i eksploatacji złóż gazu łupkowego, jednak wydobywanie na większą skalę rozpocznie się nie wcześniej niż za 10- 15 lat.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza