Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Nibe-Biawar to firma z tradycjami i historią. Wywiad z Małgorzatą Smuczyńską

bieżące ponad rok temu    25.03.2013
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 9 (89%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Nibe-Biawar to firma z tradycjami i historią. Wywiad z Małgorzatą Smuczyńską portal energia

W trakcie Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RENEXPO porozmawialiśmy z Panią dr inż. Małgorzatą Smuczyńską, kierownikiem działu źródeł odnawialnych w firmie Nibe-Biawar.

Czy mogłaby Pani powiedzieć nam coś o urządzeniach firmy Nibe-Biawar i najnowszych technologiach stosowanych w pompach ciepła?

Jeżeli chodzi o pompy ciepła, firma Nibe-Biawar posiada cały asortyment różnych typów urządzeń. Są to pompy odzyskujące ciepło z gruntu, z powietrza, z wody gruntowej i wody powierzchniowej. Jest to najnowsza technologia pomp ciepła ze względu na to, że osiągają one bardzo wysoki współczynnik sprawności i w związku z tym rachunki za energię elektryczną, którą pobiera pompa ciepła, są bardzo niskie. Ponieważ sprawność na podstawie współczynnika COP wynosi aż 5, oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej możemy uzyskać aż 5 kW mocy grzewczej. Porównując to do konwencjonalnych systemów, można powiedzieć, że pompa ciepła uzyskuje sprawność aż 500%.

Czy jest jakieś urządzenie, które mogłaby Pani szczególnie polecić potencjalnemu klientowi?

Jeżeli chodzi o sprawność naszych urządzeń, najwyższy wskaźnik generalnie uzyskują pompy gruntowe. Nasz bestseller, jeżeli chodzi o sprzedaż, to pompa Nibe F1245 w wersji PC. Pompa ta, oprócz tego, że ogrzewa budynek, produkuje ciepłą wodę użytkową – ma wbudowany zbiornik ciepłej wody użytkowej, produkuje również chłodzenie wody w okresie letnim, czym zastępuje nam klimatyzację. Taką pompę mam u siebie i mogę z praktyki mogę powiedzieć, że jest to rewelacyjne urządzenie, które spełnia cztery funkcje w jednym małym rozmiarze.

A jeżeli chodzi o oszczędność?

W przypadku pomp gruntowych za ogrzewanie przeciętnego domu (150-200m2), dla 3-4-osobowej rodziny, płacimy około 2 – 2,5 tys. zł rocznie. W tym koszcie mieści się zarówno ogrzewanie, jak i ciepła woda użytkowa i wentylacja z odzyskiem ciepła i chłodzenie w okresie letnim.

Jak wiemy, jesteście jedną z największych firmą na rynku. Czy zechciałaby Pani opowiedzieć coś o firmie Nibe-Biawar?

Jeżeli chodzi o firmę Nibe-Biawar, jest to firma z tradycjami. Działa na rynku od lat 60. i wywodzi się z firmy Biawar - producenta ogrzewaczy wody i wymienników ciepła. Natomiast w 2000 roku szwedzki koncern Nibe wykupił udziały firmy Biawar i od tego czasu mamy w ofercie również pompy ciepła. Nasze pompy ciepła sprzedajemy już od 12 lat, a mamy też przypadki, że pompy działają bez usterek od 20 lat. Jesteśmy firmą z tradycjami, historią, a ponadto osiągnęliśmy pozycję lidera, jeżeli chodzi o sprzedaż pomp ciepła w Polsce i utrzymujemy ją od 3-4 lat. Firma posiada swój serwis, na miejscu jest pełen asortyment, jakiekolwiek reklamacje są rozpatrywane od ręki. Klienci są również zadowoleni z naszych usług.

Dziękujemy za rozmowę.

+ 8 głosów: 9 (89%) 1 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół