
baza firm
zobacz firmyz branży
energetycznej
ogłoszenia
poznaj ofertęfirm i użytkowni-
ków serwisu
newsy
dowiedz sięco dzieje
się w branży
forum
poznaj opiniespecjalistów
i uzytkowników
kalkulatory
wylicz kosztyalternatywnych
źródeł energii
Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło.
Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
bieżące |
ponad rok temu
19.12.2014 Ewa Bielińska komentarzy 0 ocen 0 (0%) |
A A A |
18 grudnia 2014 r. została zawarta Umowa pomiędzy NFOŚiGW a Ministrem Gospodarki
w sprawie systemu realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020. Narodowy Fundusz będzie pełnił funkcję Instytucji Wdrażającej w ramach I osi priorytetowej Zmniejszenie emisyjności gospodarki.
Umowa została podpisana przez Panią Małgorzatę Skuchę, Prezes Zarządu NFOŚiGW oraz Panią Ilonę Antoniszyn Klik – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki.
Instytucja Pośrednicząca - Ministerstwo Gospodarki powierzyła NFOŚiGW zadania wdrożeniowe dla działań PO IiŚ 2014-2020 z sektora energetyki, w których udzielane będzie dofinansowanie w formie bezzwrotnej:
poddziałanie 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej, w tym w budynkach publicznych,
działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu,
działanie 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe.
Rola NFOŚiGW jako Instytucji Wdrażającej będzie zasadniczo zbliżona do funkcji realizowanej w ramach PO IiŚ 2007-2013. Zadania wdrożeniowe dotyczą w szczególności organizacji konkursowych naborów wniosków, oceny i wyboru projektów, zawierania umów o dofinansowanie z beneficjentami, weryfikacji i zatwierdzania wniosków o płatność sporządzanych przez beneficjentów, a także monitorowania i sprawozdawczości z realizacji projektów.
Poza NFOŚiGW, funkcję Instytucji Wdrażających w ramach I osi priorytetowej będą pełniły również: Instytut Nafty i Gazu – dla poddziałania 1.1.2 Wspieranie projektów dotyczących budowy oraz modernizacji sieci umożliwiających przyłączanie jednostek wytwarzania energii z OZE; Ministerstwo Gospodarki – dla działania 1.4 Rozwijanie i wdrażanie inteligentnych systemów dystrybucji działających na niskich i średnich poziomach napięcia oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – dla działania 1.7 Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko – dąbrowskiej.
***
Podstawą prawną zawarcia umowy jest art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. 2014 poz. 1146).
Podpisanie umów z Instytucjami Wdrażającymi poprzedziło powierzenie przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju, w dniu 19 listopada 2014 r., funkcji Instytucji Pośredniczącej w zakresie działań z sektora energetyki, Ministrowi Gospodarki na podstawie Porozumienia w sprawie realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska 2014-2020.
NFOŚiGW
+ | 0 głosów: 0 (0%) 0 | - |
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). | dodaj komentarzbądź pierwszy! |
![]() ![]() |
Projekt i wykonanie: Agencja reklamowa IdealMedia Partnerzy: Studnie glebinowe Zaloguj do poczty: poczta.portalenergia.pl
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
|
![]() |
![]() |
![]() |