Clima Komfort 2
ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Monitorowanie, raportowanie i weryfikacja emisji CO2 oraz obowiązki dla przedsiębiorstw związane z KPI

bieżące ponad rok temu    4.08.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Monitorowanie, raportowanie i weryfikacja emisji CO2 oraz obowiązki dla przedsiębiorstw związane z KPI portal energia

Monitorowanie emisji CO2 stało się obowiązkiem wielu przedsiębiorstw. Ciągłe zmiany w rozporządzeniach sprawiają, że instalacje muszą nieustannie dostosowywać proces monitorowania i raportowania emisji CO2 do wymagań Europejskiego Systemu Handlu Emisjami.

Od 2014 roku powstał m.in. nowy obowiązek doskonalenia metodyki monitorowania emisji gazów cieplarnianych . W związku z tym instalacje, które stosują odstępstwa od metodyki monitorowania lub instalacje, które dostały zalecenia od weryfikatora, muszą sporządzić raport z udoskonalenia metodyki monitorowania (formularz elektroniczny).

Wiele firm boryka się aktualnie z problemem skorygowania i ujęcia w raporcie bezpłatnych uprawnień do emisji gazów cieplarnianych w związku z ostatnimi decyzjami w tej sprawie. Wiele niejasności dostarczają też przepisy, które nie określają wprost obowiązków operatorów wobec konkretnych instytucji lub są przez te instytucje różnie interpretowane.

Biorąc pod uwagę powyższe, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu, na którym najlepsi eksperci w branży wyjaśnią szczegółowo m.in. jak monitorować i raportować dane na potrzeby EU ETS oraz rozwiążą indywidualne problemy związane z tym obowiązkiem w Państwa przedsiębiorstwie.

Szkolenie:

„Monitorowanie, raportowanie i weryfikacja emisji CO2 oraz obowiązki dla przedsiębiorstw związane z KPI”,

odbędzie się 23 września 2014 r. w Warszawie, w hotelu Mercure Warszawa Grand, ul. Krucza 28.

Spotkanie, o którym mowa, to trzecia edycja szkolenia organizowanego przez powermeetings.eu w tym specjalistycznym temacie oraz kolejne wydarzenie - w szeroko pojętym obszarze emisji.
Tym razem skupimy się na takich zagadnieniach jak:

  • System handlu uprawnieniami – 2020 i kolejna perspektywa dla uczestników systemu. Czy powrócimy do węgla?
  • Kompetencje personelu w świetle wymagań monitorowania, raportowania, weryfikacji oraz obsługi w zakresie handlu uprawnieniami do emisji
  • Omówienie obowiązków operatora instalacji w świetle projektu Ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji
  • Bezpłatne przydziały oraz przydziały związane z KPI. Obowiązki w zakresie raportowania (CIMS, NER&C). Raportowanie w ramach KPI.
  • Doskonalenie systemu monitorowania i raportowania u operatora
  • Rola KOBIZE w świetle projektu Ustawy o systemie handlu emisjami

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku innych, dotychczas zorganizowanych przez Zespół powermeetings.eu projektach, również podczas wrześniowego szkolenia „Monitorowanie, raportowanie i weryfikacja emisji CO2 oraz obowiązki dla przedsiębiorstw związane z KPI” stworzymy miejsce do ciekawej, merytorycznej debaty w gronie specjalistów a Państwo będą mieli okazję uzyskać informacje od najwyższej klasy fachowców z branży.

Miło nam poinformować, że swoje uczestnictwo potwierdzili:

Ksenia Ludwiniak, Ministerstwo Gospodarki
Wojciech Piskorski, Prezes i Współwłaściel, Consus Carbon Engineering Sp. z o.o.
Karolina Ubysz, Radca Prawny, Departament Ochrony Powietrza, Ministerstwo Środowiska
Beata Brynczak, Radca Prawny, Brynczak Ubysz Kancelaria Radców Prawnych sp. p.
Justyna Wysocka-Golec, Dyrektor Zarządzający, Consus Carbon Engineering Sp. z o.o.
Przemysław Chudy, Konsultant, Consus Carbon Engineering Sp. z o.o.

Zachęcam do zapoznania się z pełnym programem szkolenia oraz uczestnictwa w spotkaniu.

Ale to nie wszystko! Mamy również przyjemność poinformować Państwa, iż w roku 2014 obchodzimy 10-lecie działalności naszej firmy i z tego tytułu wszyscy uczestnicy naszych wydarzeń otrzymują jubileuszowe upominki. Dlatego zachęcamy do świętowania razem z nami!

Agnieszka Kozłowska
Project Manager
Tel. 22 740 67 80
Kom. 508 921 590
Agnieszka.kozlowska@powermeetings.eu
www.powermeetings.eu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół