Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Czy skorzystasz z programu dopłat do kredytów na domy energooszczędne?

energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

List intencyjny o wartości 200 mln zł podpisał Columbus Energy

bieżące ponad rok temu    15.12.2016
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
List intencyjny o wartości 200 mln zł podpisał Columbus Energy S.A. z bankiem Nest Bank S.A. portal energia

Spółka notowana na rynku NewConnect, Columbus Energy S.A., podpisała list intencyjny ze spółką zależną Columbus Energy Finanse Sp. z o.o. oraz Nest Bank S.A., o pozyskaniu stabilnego źródła finansowania dla rozwoju programu abonamentowego. Umowa przewiduje osiągnięcie sprzedaży na poziomie 10.000 instalacji fotowoltaicznych rocznie i wypracowanie 200 mln zł rocznych przychodów.

Wynikiem etapu prowadzonych negocjacji między Columbus Energy S.A. a bankiem Nest Bank S.A. jest podpisanie listu intencyjnego pomiędzy stronami i stanowi o ich intencji długoterminowej współpracy. W 2017 roku, na początku współpracy, istnieje możliwość nabycia wierzytelności przez Nest Bank S.A. z tytułu abonamentów na instalacje fotowoltaiczne udzielonych przez Columbus Energy Finanse Sp. z o.o. swoim Klientom. W terminie do 30.01.2017 planowane jest podpisanie umowy, zawierającej szczegółowe zasady współpracy pomiędzy podmiotami. Zarząd Spółki szacuje możliwość osiągnięcia rocznej sprzedaży na poziomie 10.000 instalacji fotowoltaicznych oraz wypracowywanie przychodów w kwocie 200 mln zł rocznie, dzięki pozyskaniu stabilnego źródła finansowania programu abonamentowego.

Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Spółki Columbus Energy S.A. - Podpisanie umowy z NEST BANK S.A. zapewni stabilny rozwój programu abonamentowego. Już dzisiaj jesteśmy gotowi na zadeklarowanie zakontraktowania w 2017 roku 2.500 Klientów na instalacje fotowoltaiczne w abonamencie. Szacujemy, że sprzedaż w tym segmencie będzie rosła 100% rocznie, do uzyskania 10.000 instalacji w 2019 roku. Ten list to duży krok do podpisania umowy, nad którą razem z zespołem NEST BANK S.A. już pracujemy. Stabilny i rzetelny partner finansowy to klucz do osiągnięcia wielkiego sukcesu w pozyskiwaniu i finansowaniu mikroinstalacji prosumenckich bez dotacji. Columbus Energy S.A. jest liderem w tym segmencie i dzięki umowie z partnerem finansowym będziemy się rozwijać w niezwykłym tempie. Niebawem zaprezentujemy aktualizację prognoz i strategii rozwoju w oparciu o aktualny etap negocjacji z partnerami finansowymi, w szczególności o ustalenia zawarte w liście intencyjnym z NEST BANK S.A.

Columbus Energy S.A. rozwija obecnie swój nowy produkt o nazwie „Abonament na Słońce”. Największą przewagą konkurencyjną oferty abonamentowej jest przede wszystkim niezależność od regulacji prawnych w zakresie prawa energetycznego, jak również od dotacji dla właścicieli domów jednorodzinnych. Pozwala to Spółce na sprzedaż praktycznie nieograniczonej liczby instalacji fotowoltaicznych. Aktualnie Spółka finansuje z własnych środków realizacje pierwszych instalacji w ramach swojego nowego produktu.

Jesteśmy pionierami w Polsce w oferowaniu produktu finansowego dla właścicieli domów jednorodzinnych, gdzie bez dotacji Klient oszczędza od dnia uruchomienia instalacji. Formuła abonamentu, z mikropłatnościami przez 15 lat, powoduje, że dobrze dobrana instalacja zawsze obroni się ekonomicznie. Nasze doświadczenia w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu PROSUMENT, w którym byliśmy liderem, dała nam wiedzę i doświadczenie do skutecznego wdrażania naszego autorskiego programu abonamentowego. Brakowało nam tylko tego jednego elementu układanki, jakim jest partner finansowy. Już zamontowaliśmy 100 pierwszych pilotażowych instalacji, a setki kolejnych czekają na realizację. Jesteśmy pewni, że zaraz po podpisaniu właściwej umowy z NEST BANK S.A. tempo rozwoju znacznie przyspieszy. - mówi Prezes Columbus Energy S.A. Dawid Zieliński.

Sąd Rejonowy w Krakowie zarejestrował w marcu 2016 roku połączenie Columbus Energy S.A. z Columbus Capital S.A. Nastąpiło to zgodnie z przyjętym planem połączenia poprzez przeniesienie całego majątku Columbus Energy S.A. na Columbus Capital S.A. w zamian za nowo emitowane akcje. Kapitał zakładowy Spółki wynosi aktualnie 72.863.778,42 zł i dzieli się na 269.865.846 akcji o wartości nominalnej 0,27 zł każda. Najważniejszym celem Columbus Energy S.A., jest ugruntowanie pozycji lidera na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce oraz przeniesienie notowań akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie.

Informacja prasowa.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół