Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Krakowska uczelnia będzie kształciła kadrę dla poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego

bieżące ponad rok temu    22.07.2011
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Krakowska uczelnia będzie kształciła kadrę dla poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego portal energia

Zajmie się tym Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie, która nawiązała współpracę z koncernem OrlenUpstream. Uzyskała ona dzięki niej partnera do prowadzenia wykładów, praktyk oraz staży zawodowych.

Jest to odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno - techniczną, która pracowałaby w przemysle naftowym, a także potrzeby zmian w kształceniu kierunkowym. Obecnie dynamicznie zaczyna rozwijać się rynek niekonwencjonalnych złóż. W szczególności sposoby ich poszukiwania wymagają nowoczesnych rozwiązań w sektorze technologicznym i edukacyjnym.

Współpraca uczelni i koncernu przewiduje specjalistyczne wykłady, które będą prowadzone przez kadrę Orlen Upstream, praktyki dla studentów oraz staże zawodowe dla doktorantów oraz pracowników AGH. Uczelnia stworzy także nowe kierunki studiów podyplomowych, które będą pozwalały na zdobywanie wiedzy niezbędnej w poszukiwaniu i wydobyciu złóż niekonwencjonalnych.

19 lipca w Krakowie prorektor AGH, prof. Jerzy Lis, dziekan Wydziału Wiertnictwa, prof. Andrzej Goneta oraz prezes zarządu OrlenUpstream, Wiesława Prugara, podpisali list intencyjny, który zatwierdza ich współpracę.

Akademia Górniczo - Hutnicza to uczelnia, która wydaje specjalistów we wszystkich dziedzinach energetyki. Współpraca z OrlenUpstream spowoduje podniesienie poziomu kształcenia w porównaniu do innych podobnych uczelni w kraju, a także uatrakcyjni program dla studentów oraz nauczycieli akademickich, ponieważ będą oni mieli kontakt z nowoczesnymi technologiami, które obecnie są stosowane w działalności poszukiwania i wydobywania złóż.

Jest to ważny krok w kierunku budowania i rozwoju rodzimych, nowoczesnych technologii. Szanse są spore, ponieważ studenci z naszych krajowych uczelni bardzo często zdobywają sławę na świecie z powodu swoich wynalazków. Możemy mieć nadzieje więc także tego typu sukcesy w branży poszukiwawczo- wydobywczej.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza