Clima Komfort pompy ciepła
ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Kalkulator gazu – sposób na oszczędzanie i ekologię

bieżące ponad rok temu    20.11.2016
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Kalkulator gazu – sposób na oszczędzanie i ekologię portal energia

Coraz więcej osób stara się planować swój budżet domowy z wyprzedzeniem i notować wydatki. Jest to dobry sposób na kontrolowanie swoich finansów. Jednak dość często okazuje, że nie wzięliśmy pod uwagę opłat za media, a zużycie gazu znów było większe niż to zaplanowaliśmy. W takiej sytuacji przyda się kalkulator zużycia gazu.

Czym jest kalkulator zużycia gazu?

Kalkulator gazu to narzędzie, które pozwala oszacować zapotrzebowanie na gaz ziemny w gospodarstwie domowym. Można wziąć pod uwagę zarówno już istniejące instalacje, jak i te urządzenia, które planujemy zamontować. Dobry kalkulator zużycia gazu prezentuje również, ile gazu zużywają poszczególne urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak kuchenka gazowa, kocioł gazowy czy ogrzewanie. Jest to szczególnie istotne, gdy dopiero budujemy dom lub wykańczamy mieszkanie, lub w momencie gdy planujemy generalny remont. Możemy wówczas dobrze zaplanować wyposażenie mieszkania, które pozwoli nam na zwiększenie oszczędności lub wybranie lepszych, bardziej nowoczesnych urządzeń.

Zużycie gazu a wykończenie mieszkania

Kalkulator gazu uświadomi nam również, od czego zależy ilość zużywanego przez nas gazu. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wpływa na to nawet fakt, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, szeregowym czy wielorodzinnym. W tym miejscu wiele zależy również od tego, czy mieszkanie jest ocieplone i jak wysoka jest izolacja ścian. Przykładowo jeżeli mamy dom w stanie surowym i chcemy zimą dogrzewać pomieszczenia, żeby ściany szybciej wyschły, możemy spodziewać się wyższego rachunku za gaz, bowiem wilgotne ściany wolniej się nagrzewają i mają wysoki procent przepuszczalności. Jeżeli jednak nasze mieszkanie jest wykończone i odpowiednio ocieplone, wówczas nasze rachunki za zużycie gazu do ogrzewania będą znacznie niższe. Warto więc zadbać o odpowiednie wykończenie domu i mieszkania, bowiem to przyniesie nam realne oszczędności w przyszłości.

Zużycie gazu a dostawca

Niebagatelne znaczenie w wysokości rachunków za gaz ma również dostawca gazu. Kalkulator zużycia gazu ułatwi podjęcie decyzji także w tej sytuacji. Możemy bowiem porównać stawki za paliwo gazowe, które oferują różni sprzedawcy. Każdy, kto ma podpisaną umowę z Polską Spółką Gazownictwa, może być dostępny i dla nas. To oczywiście zależy od naszej lokalizacji. Kalkulator gazu pozwoli nam sprawdzić jacy sprzedawcy są dostępni dla naszej lokalizacji oraz wybrać ofertę, która najbardziej nas zainteresuje. Możemy również dzięki niemu oszacować wysokość rocznych kosztów zużycia gazu – biorąc pod uwagę cenę dostawny, wykorzystywane przez nas urządzenia oraz rodzaj budynku, w którym mieszkamy.

Gaz ziemny a ekonomia

Dla wszystkich duże znaczenie ma stan naszego konta. Czy gaz ziemny pozwala nam na oszczędności? Jak już zostało wspomniane wyżej, wiele zależy od tego, w jakim mieszkaniu mieszkamy oraz czy posiada ono dobrą izolację. Realne oszczędności przyniesie nam również zmiana temperatury w zależności od pory dnia. Kotły gazowe na szczęście pozwalają zaprogramować ogrzewanie mieszkania w sposób automatyczny i zmieniać jego moc w zależności od pory dnia, np. zmniejszać moc na noc lub kiedy jesteśmy poza domem, np. w pracy. Także obniżenie stałej temperatury w domu o zaledwie 1 stopień Celsjusza zmniejsza zużycie gazu już o ok. 4-7% w skali roku!

Gaz ziemny a ekologia

Wybór gazu ziemnego jako surowca do ogrzewania domu jest dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie dbanie o środowisko naturalne. Wynika to z faktu, że emisja dwutlenku węgla ze spalania gazu jest o 30% niższa niż w przypadku użycia ropy oraz aż o 60% niższa niż w przypadku spalania węgla. To nie wszystko. Spalanie gazu redukuje nie tylko emisję dwutlenku węgla, ale również innych szkodliwych substancji takich jak rtęć, siarka czy dwutlenek azotu.

Kalkulator gazu – korzyści z używania

Kalkulator zużycia gazu dostępny na http://gazus.pl/kalkulator-gazu.html pozwala nam oszacować koszty zużycia gazu w zależności od warunków, w jakich mieszkamy. Niesie to za sobą wiele korzyści, na czele z możliwością wprowadzenia zmian w naszym gospodarstwie domowym. Pozawala oszacować, czy lepsza dla nas będzie kuchenka gazowa, czy może na prąd. Czy lepiej sprawdzi się dla nas ogrzewanie gazowe, czy raczej węglowe. To wszystko razem sprawi, że nasz dom może być ekonomiczny oraz ekologiczny.

Informacja prasowa.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół