ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (0) ››      Olej opałowy   (0) ››      Węgiel   (0) ››      Eko-groszek   (0) ››      Drewno   (0) ››      Pellet   (0) ››      Brykiet   (0) ››      Projektanci   (0) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (213) ››      Geotermia   (0) ››      Rekuperacja   (0) ››      Energetyka słoneczna   (0) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (0) ››      Energetyka wiatrowa   (0) ››      Odnawialne źródła energii   (0) ››      Projektanci   (0) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Już ponad 700 domów z kolektorami słonecznymi w gminie Łubianka

bieżące ponad rok temu    30.09.2012
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Już ponad 700 domów z kolektorami słonecznymi w gminie Łubianka portal energia

Już ponad 700 domów z kolektorami słonecznymi w gminie Łubianka

Na terenie gminy Łubianka ( woj. kujawsko – pomorskie) jest już ponad 700 domów i obiektów użyteczności publicznej, które są wyposażone w panele solarne. W dwóch innych gminach w tym województwie są już rozpoczęte projekty, które mają na celu zamontowanie kolektorów na ponad tysiącu budynków.

W Łubiance 695 paneli solarnych w tym roku zostało zainstalowanych na prywatnych domach, następnie 15 pojawiło się na Urzędzie Gminy, Gminnym Centrum Kultury, szkołach w Łubiance, Pigży, Brąchnowie i Warszewicach, a także na świetlicach wiejskich i orlikach.

Łączna wartość całej inwestycji wyniosła 8,3 miliona złotych, z czego 6,2 miliona objęło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Marszałek województwa, Piotr Całbecki, podkreślił, że podobne inwestycje realizują też gminy Chełmża i Łysomice, a instalowanie kolektorów zakończyło się już w szpitalu powiatowym w Świeciu i budynku urzędu marszałkowskiego w Toruniu.

Gmina Łysomice ma zainstalować panele solarne w 21 budynkach użyteczności publicznej oraz 584 domach prywatnych, natomiast Chełmża 14 na budynkach publicznych i 447 na prywatnych.

Nowy system ogrzewania wody i pomieszczeń w Urzędzie Marszałkowskim, który działa już od lutego 2011 roku, wykorzystuje oprócz energii słonecznej także geotermalną, która uzyskiwana jest poprzez odwierty na głębokość 200 metrów, mieszczące się w sąsiedztwie budynku.

Mieszkańcy regionu, którzy planują instalacje paneli solarnych, mogą się ubiegać o preferencyjne kredyty bankowe, które mogą być dofinansowane prze Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Podmiotom gospodarczym oraz samorządom udziela on pożyczek, które mają możliwość 30- procentowego umorzenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza