Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Jak zostać audytorem?

bieżące ponad rok temu    2.10.2017
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Jak zostać audytorem? portal energia

Audytor to bardzo poszukiwany pracownik na rynku. Każda firma i organizacja, która wdrożyła jakiś certyfikowany system musi regularnie sprawdzać, czy wszystkie jego wymogi są przestrzegane. Taką kontrolę przeprowadzają audytorzy.

Jak zostać audytorem? To bardzo prosta sprawa. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie wykształcenie (różne zależnie od kontrolowanej normy) oraz ukończyć specjalny kurs. Przykładowo audytor wiodący ISO 50001 musi mieć wiedzę z zakresu energii. Warto dodać, że dobry audytor powinien też wyróżniać się pewnymi cechami charakteru.

Czym zajmuje się audytor?

Zanim zaczniemy przygotowywać się do podjęcia pracy w charakterze audytora dobrze jest dowiedzieć się na czym ten zawód polega. Do zadań osoby na tym stanowisku należy planowanie oraz przeprowadzanie i raportowanie audytów. Prace poprzedzające kontrole to przede wszystkim sporządzanie harmonogramu oraz wzorów niezbędnych dokumentów np. list kontrolnych. Sam audyt polega na sprawdzaniu dokumentacji oraz przeprowadzaniu rozmów z pracownikami danego działu. Podczas przeprowadzania tych prac bardzo ważne jest uważne obserwowanie i szczegółowe notowanie uwag. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, audytor sporządza raport. Warto wiedzieć, że są w nim uwzględnione także obszary do poprawy. Wyniki audytu są oczywiście przedstawiane przedstawicielom kierownictwa. Zadania mogą być różne zależnie od normy, którą dana osoba kontroluje.

Charakter audytora

Audytor powinien wyróżniać się umiejętnością wnikliwej obserwacji i wyciągania wniosków. Osoba na tym stanowisku powinna też skutecznie komunikować się zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Taki pracownik musi działać obiektywnie i z dużą starannością, aby rzetelnie wykonywać swoje zadania.

Szkolenie dla audytorów

Takie przygotowanie organizują jednostki certyfikujące. Podczas kursu uczestnicy poznają szczegółowo daną normę. Kolejnym krokiem jest oczywiście nauka metodologii przeprowadzania audytu. Kandydaci poznają pracę audytora nie tylko w teorii, ale też wykonują praktyczne ćwiczenia. Cennym elementem szkolenia są dyskusje dotyczące najczęstszych problemów napotykanych podczas przeprowadzania kontroli. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać audytorem wiodącym ISO 50001 wejdź na stronę https://szkolenia.bureauveritas.pl/e03-audytor-wiodacy-iso-50001-rej-cqiirca/

Artykuł partnera.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza