Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Jak kupić odpowiedni agregat prądotwórczy?

bieżące ponad rok temu    27.07.2017
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 1 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Jak kupić odpowiedni agregat prądotwórczy? portal energia

Jeżeli zamierzamy się budować i na działce nie ma prądu, wówczas warto zakupić agregat prądotwórczy.

Należy jednak uzyskać informację, jak powinno się o niego dbać, aby służył nam jak najdłużej. Konieczne jest też dobranie odpowiedniej mocy.

Co to jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy tak naprawdę jest stworzony z 3 części, które działają osobno. Pierwszą z części jest silnik spalinowy, który odpowiada za dostarczanie energii, czy jednoczesnym zużywaniu paliwa. Drugim elementem jest tak zwana prądnica, która dzięki silnikowi spalinowemu wytwarza energię elektryczną, natomiast trzecim elementem agregatu prądotwórczego jest falownik, który sprawia, że wytwarzana energia ma charakter taki jak w gaziku domowym.

Jak dobrać odpowiednią moc agregatu?

Przed zakupem takiego sprzętu należy się zastanowić, jaka moc i wielkość agregatu będzie dla nas najlepsza. Wiertarka, czy niewielkie urządzenie nie potrzebuje aż tak dużej mocy, jak na przykład betoniarka. W przypadku wiertarki, czy innego niewielkiego urządzenia wystarczy nam moc około 1000 watów. Aby dostarczać prąd większym urządzeniom, konieczna jest dokładna kalkulacja. W przypadku grzejnika, który pobiera około 1000 wat mocy, konieczny będzie zakup agregatu o mocy 1500 Watów.

Wskazówki

Kupując agregat, warto zakupić dokładnie taki sam rodzaj, jaki mamy w samochodzie. Dzięki temu, w przypadku rezerwy paliwa, może ona zostać uzupełniona paliwem z samochodu. Należy również bezwzględnie pamiętać o dokładnych i czasowych przeglądach silnika. Konieczne jest sprawdzanie poziomu oleju i dokładanie starań o dbanie stanu technicznego agregatu będziemy mogli użytkować sprzęt niezwykle długo. Należy go również trzymać w pomieszczeniach o niskiej wilgotności. Dzięki temu sprzęt nie zostanie narażony na szkodliwą wilgoć powietrza.

Generatory prądu, takie jak agregaty to niezwykle pomocne urządzenia. Każdy świadomy przedsiębiorca musi pamiętać o tym, aby mieć tego typu urządzenie, ponieważ jego brak może spowodować dotkliwe straty finansowe, kiedy produkcja będzie stała. Brak wytwarzania towarów wiąże się z ogromnymi stratami, które mogą być nieodwracalne. Również na budowie, gdzie działają różne sprzęty, jest to towar niezastąpiony.

Artykuł partnera.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół