Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Gdzie znajduje zastosowanie zasilanie awaryjne?

bieżące ponad rok temu    20.09.2022
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 2 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Gdzie znajduje zastosowanie zasilanie awaryjne? portal energia

Przerwy w dostawie prądu są niezwykle problematyczne zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych, jednak w pewnych przypadkach ich wystąpienie może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Dlatego też w niektórych gałęziach przemysłu niezbędne okazuje się zasilanie awaryjne, dzięki któremu można kontynuować pracę w normalnym trybie przez określony czas.

W jakich gałęziach przemysłu konieczne jest zasilanie awaryjne?

Przerwa w dostawie prądu może być zapowiedziana- w takiej sytuacji istnieje możliwość przygotowania się do niej zawczasu. Niemniej jednak w wielu przypadkach występuje ona incydentalnie, bez wcześniejszych ustaleń. W niektórych przypadkach brak prądu może przynieść bardzo poważne konsekwencje, zwłaszcza jeśli mowa o takich branżach, jak:

  • ochrona zdrowia,
  • rolnictwo,
  • sektor spożywczy,
  • przemysł,
  • data center.

Zasilanie awaryjne w ochronie zdrowia

W agregaty prądotwórcze muszą być wyposażone przede wszystkim szpitale oraz jednostki medyczne, w których przeprowadzane są różnego typu zabiegi profilaktyczne lub ratujące życie. Dobro pacjenta jest zagrożone w momencie, gdy brakuje prądu, natomiast biorąc pod uwagę dzisiejszą automatyzację w medycynie, trudno byłoby dokończyć zabieg czy operację bez dodatkowego zasilania. Ponadto niektóre urządzenia muszą pracować w trybie ciągłym, aby móc zapewnić pacjentom odpowiednią ochronę.

Agregaty prądotwórcze w przemyśle spożywczym

Agregaty prądotwórcze powinny też znaleźć się w sklepach spożywczych oraz w magazynach, w których przechowywana jest żywność. Nawet krótka przerwa w dostawie prądu może spowodować, że towar przechowywany w tych miejscach będzie nadawał się wyłącznie do utylizacji. Straty mogą być więc naprawdę duże, zwłaszcza w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych.

Rolnictwo i przemysł

Automatyzacja dosięgnęła również przemysł, a także sektor rolniczy, w których bardzo istotnym aspektem jest zasilanie awaryjne. Chodzi tutaj przede wszystkim o zapewnienie ciągłości pracy, a także zadbanie o najwyższą jakość produktów, które następnie zostaną dostarczone do klienta. W agregaty prądotwórcze powinny więc wyposażyć się nowoczesne gospodarstwa rolne oraz firmy, zajmujące się produkcją czy obróbką materiałów.

Data center i nieruchomości komercyjne

Przerwy w dostawie prądu mogą odbić się szerokim echem na data center, a więc scentralizowanych bazach danych. Tam, gdzie są one przechowywane, nie może zabraknąć agregatów prądotwórczych. Należy mieć na uwadze, że brak prądu może mieć poważne konsekwencje w kontekście bezpieczeństwa tychże danych. Warto pamiętać także o nieruchomościach komercyjnych, w których na co dzień pracują oraz mieszkają ludzie. Dla nich przerwy w dostawach prądu są przede wszystkim niekomfortowe, a jednocześnie zaburzają normalny rytm pracy, zwłaszcza że obecnie coraz więcej osób decyduje się pracować w domowym zaciszu.

Artykuł partnera

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza