Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Fotowoltaika dla Firm – Korzyści z Instalacji Fotowoltaicznej

bieżące ponad rok temu    19.09.2022
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Fotowoltaika dla Firm – Korzyści z Instalacji Fotowoltaicznej portal energia

Galopujące ceny prądu, związane ze wzrostem cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii nadwerężają nie tylko budżety gospodarstw domowych. Ze względu na prorodzinną politykę rządu podwyżki te uderzają przede wszystkim w przedsiębiorców.

Rozwiązaniem umożliwiającym skuteczne uniezależnienie własnego biznesu od zatrważających cenników energii z sieci – usprawiedliwianych m.in. wzrastającymi cenami węgla oraz wyższymi kosztami zakupu uprawnień do emisji CO₂ – jest inwestycja w panele fotowoltaiczne dla Firm od zaufanego dostawcy Res Energy z Olsztyna.

Zyski dla firm z paneli fotowoltaicznych

Odpowiednio dobrana i zamontowana instalacja PV to pewne źródło realnych oszczędności oraz korzyści pozafinansowych dla przedsiębiorstw bez względu na wielkość, branżę i profil działalności. Każda firma zyskuje na inwestycji w fotowoltaikę.

Historycznie duże skoki cen prądu, przy wysokim zużyciu energii elektrycznej przez podmioty biznesowe, skutkują rachunkami grozy. Niezawodnym sposobem na ich uniknięcie, jest montaż paneli fotowoltaicznych, generujących darmową, czystą energię ze słońca.

Oprócz tego, że panele słoneczne produkują bezpłatną energię, pozwalającą na pokrycie całości lub części zapotrzebowania przedsiębiorstwa na prąd, redukują rachunki również dzięki zmniejszeniu opłaty mocowej, naliczanej firmom za pobieranie prądu w godzinach 7–22.

Panele PV generują ponadto dodatkowe przychody dla firm z tytułu odsprzedaży nadwyżek wyprodukowanej energii, oddawanych do sieci na warunkach określonych w umowie zawartej z jej dystrybutorem. Pozwalają też firmom na tworzenie realistycznych biznesplanów, niemożliwych do sporządzenia w przypadku zakupu prądu z rynku, ze względu na nieprzewidywalność jego cen w obliczu niestabilnej aktualnie sytuacji geopolitycznej i gospodarczej.

Instalacje fotowoltaiczne zapewniają przedsiębiorstwom także wolność od limitów zużycia prądu. Operator sieci przesyłowej, w sytuacji jej przeciążenia, ma prawo nałożyć na zakłady przemysłowe obowiązek ograniczenia poboru energii do wartości wskazanej jako moc minimalna. W praktyce oznacza to konieczność wyłączenia części maszyn, co powoduje wymierne straty finansowe.

Do niewątpliwych profitów z fotowoltaiki dla biznesu zaliczają się także korzyści wizerunkowe. Firmy produkujące energię na swój użytek postrzegane są przez klientów jako odpowiedzialne ekologicznie, idące z duchem czasu, otwarte na nowoczesne technologie, co podnosi ich prestiż i konkurencyjność.

Dotacje i finansowanie

Bywa, że tym, co powstrzymuje firmy przed instalacją fotowoltaiki, jest duży koszt początkowy tego systemu. Okazuje się jednak, że strach ma wielkie oczy, a rynek usług finansowych – atrakcyjne oferty wsparcia finansowego inwestycji w zieloną energię ze słońca. Zainteresowani przedsiębiorcy skorzystać mogą m.in. z dotacji rządowych („Energia Plus”) i samorządowych, kredytów na fotowoltaikę, a także leasingu paneli PV.

Zleć firmie Res Energy z Olsztyna inwestycję oraz szacunek korzyści z czystej energii dla Twojego biznesu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza