Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Energia uzyskiwana z elektrowni wiatrowych

bieżące ponad rok temu    28.01.2015
Nd.
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Energia uzyskiwana z elektrowni wiatrowych portal energia

Wiele państw już dawno temu postawiło na elektrownie wiatrowe wytwarzające energię za pomocą turbin wiatrowych napędzanych siłą wiatru. Energia generowana w taki sposób jest uznawana za ekologicznie czystą, bowiem jej wytwarzanie nie wiąże się ze spalaniem paliwa.

Światowym lider w produkcji energii wiatrowej są Niemcy, w Polsce nie jest to znaczące źródło energii. Na terenie naszego kraju przeważają strefy ciszy wiatrowej. Brak wystarczająco silnego wiatru jest równoznaczny z brakiem opłacalności budowy parków wiatrowych. Nie znaczy to jednak, że nie posiadamy ich wcale. Może niektórych zdziwi fakt, że na naszym terenie jest ich 900! A pierwszy wiatrak postawiono w 1991 roku przy istniejącej już Elektrowni Wodnej w Żarnowcu.

Elektrownie wiatrowe a opinia publiczna

Bardzo często lokalna opinia publiczna nie jest przychylnie nastawiona do takich inwestycji. Powodów jest kilka: wiele osób uważa, że psują one krajobraz, generują hałas, a także są niebezpieczne dla ptaków. Dlatego trudno jest jednoznacznie określić jaka przyszłość czeka turbiny wiatrowe. Ale na pewno stanowią one doskonałą alternatywę dla obszarów położonych z dala od cywilizacji, gdzie nie dociera krajowa sieć elektryczna.

Ochrona środowiska naturalnego

Turbiny wiatrowe są uznawane za rozwiązanie ekologiczne, nawet jeśli ich przeciwnicy zgłaszają przytoczone powyżej argumenty przeciw tej formie produkcji energii.

Warto pamiętać o tym, że państwa jak i przedsiębiorstwa coraz chętniej włączają się w realizację programów, których celem jest właśnie ochrona i poprawa przyrody. Bardzo często działają na tym polu wspólnie, ale również realizują swoje indywidualne inicjatywy.

W przypadku firm popularne jest wdrażanie systemu ISO 14000, czyli systemu zarządzania środowiskowego. Dzięki spełnianiu wymagań zawartych w ISO 14000 firmy mogą być pewne, że funkcjonują w zgodzie z otaczającą ich naturą i spełniają wymagane przepisy.

Państwo zaś chętnie inwestuje na przykład w edukację najmłodszych obywateli, ucząc jak należy dbać o środowisko naturalne.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza