Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

DuPont wprowadza wielofunkcyjną tkaninę ochronną nowej generacji – Nomex MHP

bieżące ponad rok temu    2.12.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 1 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
DuPont wprowadza wielofunkcyjną tkaninę ochronną nowej generacji – Nomex MHP portal energia

Firma DuPont, słynąca na świecie z innowacji i rozwoju w dziedzinie ochrony przed różnymi zagrożeniami termicznymi, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania o nazwie Nomex® MHP. Ta tkanina to następna generacja ochrony przed wysoką temperaturą , płomieniem, skutkami działania łuku elektrycznego i drobnymi rozpryskami stopionego metalu do zastosowania w warunkach przemysłowych.


Nomex® MHP zaprojektowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na wygodny, „oddychający” i trwały materiał, który zapewnia wysoki poziom ochrony przed wieloma zagrożeniami – to znaczący krok naprzód pod względem wydajności. Tkanina Nomex® MHP, składająca się z mieszanki włókien, jest lekka i przepuszcza powietrze dzięki użyciu włókna Nomex®, a trwałość i wytrzymałość nadaje jej włókno DuPont™ Kevlar®.

Tkanina Nomex® MHP została opracowana z myślą o pracownikach. Posiada ona szereg cech, które służą  zapewnieniu bardziej profesjonalnego wyglądu i komfortu pracy. Standardowe testy przeprowadzone przez Francuski Instytut Wyrobów Tekstylnych i Odzieżowych wykazały, że tkanina Nomex® MHP jest bardziej miękka i gładka w dotyku w porównaniu z bawełną uniepalnioną i mieszankami włókien modakrylowych. Tkanina jest z natury elastyczna, co z kolei zapobiega powstawaniu zagnieceń.

Materiał Nomex® MHP został opracowany, by wchłaniać wilgoć i schnąć szybciej niż bawełna uniepalniona. Dodatkowo jest lekki, co zapewnia pracownikom komfort w trakcie pracy. Mniej się kurczy w porównaniu z bawełną uniepalnioną i aktualnie dostępnymi mieszankami włókien modakrylowych, co powoduje lepsze dopasowanie ubrania a tym samym zapewnia pracownikowi wygodę i profesjonalny wygląd w okresie użytkowania odzieży.

- Tkanina Nomex® MHP jest odpowiednia dla osób, które użytkują odzież wykonaną z bawełny uniepalnionej lub prostych mieszanek włókien modakrylowych i które  zamierzają zrobić pierwszy krok w kierunku zwiększenia stopnia ochrony przed wieloma zagrożeniami. Nomex® MHP zaprojektowano również z myślą o niskim koszcie użytkowania  - mówi  Frederique Favier, Główny Specjalista ds. Rozwoju Produktów Nomex®  Personal Protection.

Oprócz przeprowadzonych badań użytkowych, ubrania wykonane z tkaniny Nomex® MHP zostały przetestowane na aparaturze Thermo-Man® firmy DuPont,  jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie urządzeń do oceny stopnia oparzeń. Wyniki wskazują, że Nomex® MHP zapewnia użytkownikowi wyjątkowy poziom ochrony zważywszy, że procentowy zakres oparzeń przy 3-, 4- i 5-sekundowym działaniu płomieni jest bardzo niski.

Z uwagi na zagrożenie związane z obecnością podróbek lub niską jakością wykonania odzieży ochronnej, firmy nieustannie szukają potwierdzenia, że zakupiona odzież jest oryginalna i wysokiej jakości. Program partnerski DuPont™ Nomex® Partner Program pomaga z tym walczyć, tworząc sieć starannie wybranych, dbających o klienta oraz postępowych producentów tkanin i odzieży, których wyroby pomyślnie przechodzą ścisłe kontrole jakości przeprowadzane przez firmę DuPont. Klienci końcowi mogą rozpoznać tkaniny produkowane przez Partnerów po charakterystycznej metce ze znakiem Nomex®.

Ubrania zawierające włókno Nomex® są opatrzone czerwoną lub pomarańczową wszywką Nomex®. Zastosowanie tych metek pomaga użytkownikom rozpoznać jakość ochrony oferowanej przez odzież
i stanowi potwierdzenie oryginalności i skuteczności ubrania. Czerwona metka jest wyraźnym sygnałem, że odzież jest najwyższej jakości: oferuje ochronę przed wysoką temperaturą, płomieniem i skutkami działania łuku elektrycznego na poziomie od dobrego do znakomitego. Ubranie jest przy tym wyjątkowo trwałe i lekkie.
 
Pomarańczowa metka Nomex®, identyfikująca odzież  wykonaną z tkaniny Nomex® MHP, oznacza, że ubranie pochodzi ze środkowej półki w całym asortymencie materiałów Nomex® i oferuje ulepszoną  ochronę, trwałość i  komfort względem bawełny uniepalnionej oraz mieszanek włókien modakrylowych. Odzież opatrzona pomarańczową metką Nomex® zapewnia dobrą ochronę przed wysoką temperaturą oraz płomieniem i jest wykonana z opracowanej naukowo mieszanki włókien Nomex® i innych materiałów.

Od ponad 40 lat pracownicy wykonujący najbardziej niebezpieczne zawody polegają na marce Nomex® w zakresie ochrony termicznej. Wprowadzając tkaninę Nomex® MHP, firma DuPont wyprzedza aktualne standardy w dziedzinie ochrony wielofunkcyjnej i nadal dostarcza innowacyjne, nowe  rozwiązania, aby pomóc zapewnić ludziom bezpieczeństwo pracy. Dodatkowe informacje o tkaninie Nomex® MHP i włóknie  Nomex® są  dostępne na stronie internetowej www.nomex.co.uk/solutions.

 

O firmie DuPont

DuPont (NYSE: DD), od 1802 roku wprowadza na globalny rynek rozwiązania naukowe i inżynierię na światowym poziomie w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. DuPont wierzy, że poprzez współpracę z klientami, rządami, środowiskiem naukowym, organizacjami pozarządowymi i liderami opinii, może pomóc znaleźć rozwiązania takich globalnych wyzwań jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia i środowiska. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w innowacyjność, prosimy odwiedzić stronę http://www.dupont.com lub www.nomex.co.uk/solutions.


W 2012 roku firma DuPont drugi rok z rzędu znalazła się na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie Thomson Reuters’ Top 100 Global Innovators.

W 2014 roku firma DuPont zajęła 9. miejsce na liście firm, które zmieniły świat, według rankingu magazynu Fortune.

Owalne logo DuPont, DuPont™, The miracles of science™, Nomex®, Kevlar® i Thermo-Man® są zarejestrowanymi znakami handlowymi lub znakami handlowymi firmy E. I. DuPont de Nemours and Company lub podmiotów zależnych.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich testów można otrzymać od firmy DuPont.


Kontakt dla mediów:

Weronika Kendra
Public Dialog
tel. (+48 22) 100 68 12
tel. kom. (+48) 690 850 930
e-mail: w.kendra@publicdialog.pl

Nr ref. komunikatu prasowego: 8698

 

- materiał płatny -

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół