Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (0) ››      Olej opałowy   (0) ››      Węgiel   (0) ››      Eko-groszek   (0) ››      Drewno   (0) ››      Pellet   (0) ››      Brykiet   (0) ››      Projektanci   (0) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (230) ››      Geotermia   (2) ››      Rekuperacja   (0) ››      Energetyka słoneczna   (0) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (0) ››      Energetyka wiatrowa   (0) ››      Odnawialne źródła energii   (1) ››      Projektanci   (0) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Dlaczego warto inwestować w alternatywne źródła energii

bieżące ponad rok temu    11.12.2020
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Dlaczego warto inwestować w alternatywne źródła energii portal energia

Czym są alternatywne źródła energii i dlaczego opłaca się w nie inwestować? W tym artykule poznasz ich podstawowe zalety, krótką definicję oraz rodzaje.

Czym są alternatywne źródła energii?

Z alternatywnych źródeł energii korzystają coraz częściej zarówno gospodarstwa domowe, jak i zakłady przemysłowe, a nawet miasta. Wynika to nie tylko z faktu, że pozwalają mniej martwić się o stan portfela, lecz także bardziej dbać o środowisko, w którym żyjemy. Pochodzą od niezależnych dostawców, co pozwala inwestorom uniezależnić się od tych komercyjnych. Dzięki temu ich użytkownicy stają się bardziej niezależni, zapewniając sobie trwały jednostkowy koszt pozyskiwanej energii.

Czym tak naprawdę są alternatywne źródła energii? Mówiąc w skrócie, zaliczają się do nich wszystkie zasoby środowiska naturalnego, z których możemy pozyskiwać energię do wykorzystania w gospodarstwie domowym czy przemyśle. To energia łatwo odnawialna i praktycznie niewyczerpalna. Jej wydobycie nie wymaga ponadto tak dużych nakładów finansowych, jak np. kopanie węgla. 

Rodzaje alternatywnych źródeł energii

Wśród alternatywnych źródeł energii w Polsce największą popularnością cieszą się energia wodna (małe elektrownie wodne, rzadziej młyny lub koła), wiatrowa (turbiny czy pompy wiatrowe) i słoneczna (ogniwa fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne). Do AZE zalicza się ponadto:

  • Energię geotermalną z gorących skał, gorącej wody z wnętrza ziemi (np. gejzerów) czy wód podziemnych.
  • Biomasę – fitomasę, czyli biomasę roślin oraz zoomasę pochodzącą od zwierząt.
  • Biogaz.

Energia słoneczna, wiatrowa czy wodna odnawia się niezwykle szybko. Inaczej ma się sytuacja np. z geotermalną, której użytkowanie wymaga nie tylko określonych warunków dostępowych, lecz także niesie pewne zagrożenia dla środowiska, a proces jej odnawiania jest dość powolny. 

Rozważasz przerzucenie się na alternatywne źródła energii? Poznaj więcej argumentów za tym, które z nich może być odpowiednie właśnie dla Ciebie: Alternatywne źródła energii - czym jest zielona energia i czy warto inwestować w OZE?

Artykuł partnera.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza