Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje

Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych

bieżące ponad rok temu    25.07.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 1 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych portal energia

W imieniu własnym i Organizatorów – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznego Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych", które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br. Pierwszy dzień Seminarium odbędzie się w Centrum Kongresowym „Warszawianka” w Jachrance. Po części wykładowej zaplanowano spotkanie networkingowe. Drugiego dnia Organizatorzy wraz z firmą PGNiG Termika zapraszają do zwiedzenia Elektrociepłowni Siekierki, która jest największym polskim zakładem kogeneracyjnym i drugą co do wielkości elektrociepłownią w Europie.

Zdaniem wielu ekspertów, kogeneracja jest jednym z najefektywniejszych sposobów przetwarzania energii pierwotnej. Jest średnio o około 10% bardziej wydajna niż wytwarzanie energii i ciepła w systemach rozdzielonych. Wsparcie dla kogeneracji to jedno z kluczowych narzędzi realizacji polityki energetycznej zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Wysokosprawna kogeneracja w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 oraz do rozwoju wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a także do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Ponadto układy kogeneracyjne warto stosować wszędzie tam gdzie występuje jednoczesne zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz cieplną, pamiętając że nadwyżkę wytworzonej energii można sprzedać do sieci.

7 kwietnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Prawa energetycznego, która wznawia do końca 2018 r. system wsparcia dla wytwarzania energii w instalacjach wysokosprawnej kogeneracji. Ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 15 kwietnia 2014 r. i weszła w życie 30 kwietnia 2014 r. System wsparcia zakłada, że przedsiębiorstwa obracające energią muszą legitymować się świadectwami pochodzenia (pewnej części) energii z wysokosprawnej kogeneracji. Certyfikaty można kupić od wytwórców lub na rynku, a jeżeli dana firma nie może wykazać posiadania odpowiedniej liczby świadectw pochodzenia, płaci tzw. opłatę zastępczą.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące wszystkich rodzajów kogeneracji: biomasowej, węglowej, gazowej, biogazowej oraz odpadowej. Zaangażowani w wydarzenie eksperci wskażą, które inwestycje ich zdaniem okażą się najtrafniejszym wyborem w danych regionach oraz omówią problemy związane z legislacją, przetargami i ryzykiem inwestycyjnym, a także omówią dobrze prosperujące instalacje.

Do udziału w seminarium zaprosimy przede wszystkim przedstawicieli:

  • elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni oraz przemysłowych odbiorców energii
  • przedsiębiorstwa rozważające budowę/modernizację mocy wytwórczych na własne potrzeby
  • potencjalnych inwestorów, dostawców produktów i rozwiązań technologicznych
  • firm doradczych i inżynieryjnych
  • przedsiębiorstw z sektora budownictwa przemysłowego oraz wykonawców projektów
  • banków finansujących inwestycje energetyczne
  • kancelarii prawnych
  • rządu, samorządów, branżowych izb i stowarzyszeń.

Więcej informacji o Seminarium pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:
http://cbepolska.pl/pl/ii-seminarium-czynniki-rozwoju-inwestycji-kogeneracyjnych.html

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza