Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Czym są potencjometry?

bieżące ponad rok temu    8.05.2019
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Czym są potencjometry? portal energia

Potencjometry to, tak samo, jak silniki napędowe, niezwykle popularne w ostatnim czasie urządzenia. Potencjometr, to opornik zmienny, jego wartość jesteśmy w stanie poprawiać sposobem automatycznym.

Ma trzy wdrażania, po jednej z każdej strony elementu oporowego, następne natomiast podłączenie jest do ślizgacza, może on kierować się po ścieżce oporowej. Nazwa potencjometr pochodzi od jego pracy zarządzania potencjału. Potencjometry jesteśmy w stanie tworzyć w rozmaitych działaniach, potrzebne jest przyszłe zastosowanie. Potencjometr tablicowy nadaje się do montażu, na przykład na płycie głównej. Należy go umieścić przy pomocy nagwintowanego kołnierza i mutry.

Jak funkcjonują potencjometry?
Reguła oddziaływania potencjometru funkcjonuje na podstawie tradycyjnego dzielnika rozciągnięcia. Potencjometry odnalazły własne wykorzystanie w regulacji prądu bądź rozciągnięcia w urządzeniach elektrycznych np. głośności w sprzęcie audio, i w przemyśle oraz komunikacji w regulacji szybkości obrotów napędów np. w tramwajach. Na rynku można napotkać także potencjometry sprzężonymi dwukrotnie, więc dwoma równie elektrycznie potencjometrami na wspólnej osi, jakie są dobre w szczególności przy narzędziach stereo.

Jakie są typy potencjometrów?
W sklepach internetowych znaleźć można różne typy potencjometrów – ich wykorzystanie jest uzależnione od właściwości konkretnego typu. Potencjometr montażowy pozbawiony jest obudowy oraz osi, na jaką można założyć gałkę do odpowiedniej regulacji rozciągnięcia. Są to urządzenia wytwarzane z myślą o jednorazowym bądź bardzo rzadkim użyciu – zazwyczaj stosuje się je podczas pierwszego uruchamiania ekwipunku bądź w celu jego kalibracji. Owego typu potencjometry są niewielkie, są surowe we własnej postaci, natomiast w celu ich poruszenia potrzebny jest wkrętak.

Niekonwencjonalnie – potencjometry cyfrowe
Atrakcyjnym przykładem jest potencjometr cyfrowy. To zespół wielu oporników oraz przycisków CMOS. Reguła oddziaływania jest taka, iż analityczne układy odpowiedzialne za sterowanie pobudzają odpowiednie klucze właściwie do zawartości licznika. Większość owego systemu cyfrowego nad tradycyjnym potencjometrem jest dosyć spora. Nie pojawiają się ponieważ pewne hałasy, zaburzenia lub ruchy, jakie są poniekąd znakiem firmowym potencjometrów mechanicznych, szczególnie gdy mówimy o tańszych, kiepskiej jakości, typach.

Informacja prasowa.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół