Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (0) ››      Olej opałowy   (0) ››      Węgiel   (0) ››      Eko-groszek   (0) ››      Drewno   (0) ››      Pellet   (0) ››      Brykiet   (0) ››      Projektanci   (0) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (230) ››      Geotermia   (2) ››      Rekuperacja   (0) ››      Energetyka słoneczna   (0) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (0) ››      Energetyka wiatrowa   (0) ››      Odnawialne źródła energii   (1) ››      Projektanci   (0) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła?

bieżące ponad rok temu    29.09.2021
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła? portal energia

Wybór odpowiedniego ogrzewania do domu nie jest taki prosty. Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych możliwości, jednak tak do końca wiele osób nie jest przekonanych, co warto w tym przypadku wybrać. Na co więc się zdecydować? Co jest w tym przypadku bardzo istotne?

Coraz chętniej wybierane pompy ciepła do domu

Na pewno powinniśmy pamiętać o tym, że decydując się na wybór odpowiedniego ogrzewania do naszego domu musimy pamiętać o tym, aby było ono jak najbardziej ekologiczne. Piece, które opalane są węglem oraz drewnem należy stopniowo wymieniać i tak naprawdę na całym świecie odchodzi się już od ogrzewania gospodarstwa domowego właśnie za pomocą węgla. Obecnie są znacznie bardziej innowacyjne rozwiązania, za pomocą których nasz dom może być bardziej eko. Jednymi z nich są między innymi pompy ciepła, na których zakup decyduje się coraz więcej osób. Jaki model warto w tym przypadku wybrać?

Gruntowe pompy ciepła doskonałym wyborem

Zdecydowanie jeżeli wybieramy pompy ciepła do naszego domu, nie powinniśmy zapominać o tym, że w tym przypadku bardzo ważne jest aby przed zakupem skonsultować się z ekspertem w tej dziedzinie. Jeżeli podamy parametry naszego domu, będzie znacznie łatwiej dobrać takie rozwiązanie. Tak naprawdę są bardzo różne modele tych urządzeń, z tego powodu warto zdać się czasem na profesjonalistę, który nam w tym pomoże.

Przede wszystkim dokonując wyboru pompy ciepła, powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić między innymi na podstawowe kryteria wyboru, do których należy między innymi praca pompy. W wielu domach ludzie decydując się na pompy ciepła mają nadzieje, że takie rozwiązanie jedynie wspomoże pracę całego układu. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że przecież takie urządzenie może działać zupełnie samodzielnie. Warto pamiętać także o tym, że pompa ciepła może doskonale sprawdzić się w naszym domu nie tylko w sezonie grzewczym, ale także na przykład w porze letniej, gdy będzie ochładzać nasz dom. Możliwości w tym przypadku jest kilka, dlatego powinniśmy bardzo dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od tego urządzenia.

W tym przypadku musimy także przeanalizować dokładnie, jakie możliwości daje nam nasza działka. Nie tylko od jej wielkości, ale przede wszystkim dostępności wolnego miejsca uzależnione jest to, na jaki model pompy możemy sobie pozwolić. Na pewno gdy nasza działka jest rozległa, doskonale w takim przypadku sprawdzą się między innymi gruntowe pompy ciepła. Z kolei jeżeli nie ma na niej zbyt wiele miejsca, a dodatkowo urządzenie nie będzie ogrzewało dużych powierzchni, wystarczą nam jedynie powietrzne pompy ciepła, które także mogą wspomagać pracę pieca. Oczywiście podczas wyboru urządzenia musimy także określić parametry naszego budynku, powstające w nim między innymi straty cieplne, jak również określenie dokładnie klasy energetycznej. Nie powinniśmy zapominać o tym, że warto także podać dokładną liczbę osób, jaka na co dzień zamieszkuje w budynku. Z pewnością z takimi obliczeniami pomoże nam fachowiec w tej dziedzinie.

Artykuł partnera.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza