Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (202) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (168) ››      Projektanci   (485) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Czy w okresie letnim sprzedaż opału maleje?

bieżące ponad rok temu    11.05.2017
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 2 (100%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Czy w okresie letnim sprzedaż opału maleje? portal energia

System centralnego ogrzewania domu jest jednym z najczęściej wybieranych w naszym kraju – jego popularność wynika z wygody i wydajności użytkowania, jak również niezaprzeczalnej oszczędności finansowej, w porównaniu z innymi metodami uzyskiwania ciepła. Jedną z niedoskonałości, wiążących się z posiadaniem ogrzewania centralnego zasilanego węglem jest konieczność gromadzenia wysokiej jakości opału, który zagwarantuje optymalną temperaturę w chłodniejsze dni. Co ciekawe, firmy zajmujące się dystrybucją opału nie odnotowują latem spadku w jego sprzedaży. Kiedy posiadacze centralnego ogrzewania zaopatrują się w węgiel i co skłania ich do zakupów w ciepłą porę roku?

Wpływ jakości węgla na wydajność ogrzewania

Oczywistym wydaje się fakt, że opał – bez względu na to, czy jest to węgiel, ekogroszek czy inny rodzaj paliwa stałego – musi cechować się najwyższą jakością, na którą składa się kilka czynników. Suchość, lekkość i czystość węgla, gwarantują skuteczne ogrzewanie i minimalizują ilość szkodliwych substancji, uwalnianych się do atmosfery podczas procesu spalania. Okazuje się, że opał dobrej jakości można nabyć latem w atrakcyjnych cenach.

Sprzedaż opału trwa cały rok, a największą popularnością cieszą się zakupy paliw stałych w okresie od czerwca do września. Podobne zjawisko determinowane jest najprawdopodobniej chęcią zagwarantowania sobie zarówno wspomnianej, zadowalającej jakości opału, jak również stworzenia rezerw na wypadek nieprzewidzianego ochłodzenia. Taka przezorność jest jak najbardziej wytłumaczalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę skorelowane z centralnym ogrzewaniem, podgrzewanie wody. W wielu domach ciepła woda uzyskiwana jest bowiem za pośrednictwem ogrzewania węglowego.

Jak wybrać dostawcę paliw stałych?

Wobec konieczności zaopatrzenia się w opał, niezbędne staje się odnalezienie sprzedawcy, którego oferta będzie najbardziej korzystna i atrakcyjna. Jakie cechy świadczą o atrakcyjności w kontekście sprzedaży węgla?

  1. Najważniejsza jest jakość oferowanego opału – niski współczynnik wilgotności, brak szkodliwych i niepożądanych domieszek oraz realna wydajność w procesie spalania, decydują o satysfakcji z użytkowania węgla w ogrzewaniu domu.
  2. Bogactwo asortymentu, które w odniesieniu do opału może zaskakiwać. Należy jednak wiedzieć, że doświadczeni kupcy i użytkownicy systemu centralnego ogrzewania poszukują niejednokrotnie odmiennych rodzajów paliwa stałego – węgiel może bowiem przyjmować formę ukształtowanych kostek, jak również być dostępny w postaci miału, koksu i popularnego w dzisiejszych czasach ekogroszku. Dobry sprzedawca posiada w swojej ofercie każdą z tych alternatyw.
  3. Ewentualność zamówienia transportu oraz usługi wniesienia węgla – taka możliwość dostępna jest u wielu dystrybutorów opału, również w sprzedaży detalicznej. Za dodatkową opłatą można skorzystać z tej wygodnej opcji, co niweluje konieczność samodzielnego przewożenia i wrzucania węgla do piwnicy.

Jak znaleźć sprawdzonego sprzedawcę?

W odniesieniu do nieodzowności zaopatrzenia się w dobrej jakości opał, konieczne staje się odnalezienie dystrybutora, którego oferta spełnia powyższe, świadczące o atrakcyjności kryteria. Warto zaangażować się w proces poszukiwań, nawiązując kontakt ze stałym i sprawdzonym sprzedawcą, który stanie się dostawcą opału na długi czas. Chcąc uzyskać wiarygodne informacje o jakości oferowanego asortymentu, nie można opierać decyzji wyłącznie na informacjach ze strony internetowej sprzedawcy. Warto poznać opinie użytkowników, którzy zaopatrują się u danego dystrybutora oraz osobiście zweryfikować jego ofertę.

Pierwszy zakup u nieznanego sprzedawcy powinien dotyczyć mniejszej partii węgla, która posłuży do sprawdzenia autentyczności oferty i jakości paliwa stałego. Jeśli otrzymany opał spełnia oczekiwania, warto dokonać zaopatrzenia w większej ilości – jak wspomniano powyżej, korzystny okazuje się zakup węgla latem, dlatego warto wybrać sprzedawcę prosperującego bez względu na porę roku. Przykładem takiego dystrybutora opału jest Al Pari, którego ofertę można zweryfikować pod adresem: alpari.com.pl.

Informacja prasowa.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół