baza firm
zobacz firmyz branży
energetycznej
ogłoszenia
poznaj ofertęfirm i użytkowni-
ków serwisu
newsy
dowiedz sięco dzieje
się w branży
forum
poznaj opiniespecjalistów
i uzytkowników
kalkulatory
wylicz kosztyalternatywnych
źródeł energii
Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło.
Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
bieżące |
ponad rok temu
7.05.2013 Artur Borkowski komentarzy 0 ocen 0 (0%) |
A A A |
Od trzech lat dachy polskich domów systematycznie oczyszczane są ze szkodliwego azbestu. W ciągu tego czasu zniknęło z nich ponad 84 tysiące ton tej niezdrowej substancji. To wszystko dzięki programowi realizowanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Koszt dotychczasowej kampanii to więcej niż 45 milionów złotych.
Posiadacze dachów z eternitu (materiał zawierający azbest) mogą otrzymać bezzwrotne dofinansowanie na jego unieszkodliwienie. Wysokość dofinansowania może wynieść do 100% poniesionych kosztów (obejmujących demontaż, odbiór i unieszkodliwienie wyrobów azbestowych). Realizatorem programu są gminy. Prowadzą one inwentaryzację zagrożeń, przyjmują wnioski i ustalają zasady usuwania szkodliwych materiałów oraz proponują wsparcie finansowe.
Azbest stanowiący zagrożenie dla zdrowia ludzkiego ma być usunięty w całym kraju do roku 2032. Zabudowa z wyrobów azbestowych występuje najliczniej w województwach: mazowieckim, lubelskim, podlaskim i świętokrzyskim. Przewiduje się zdeponowanie na składowiskach blisko 15 milionów ton odpadów.
Dotacje udzielane są przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej z udziałem środków udostępnionych przez NFOŚiGW. Beneficjentem końcowym programu są samorządy posiadające programy unieszkodliwiania azbestu i wyrobów zawierających azbest.
W programie uczestniczą wojewódzkie fundusze z Warszawy, Lublina, Szczecina, Torunia, Wrocławia, Zielonej Góry, Gdańska, Białegostoku, Kielc, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Katowic i Opola. Na realizację programu do 2017 roku zaplanowano środki w wysokości 92 milionów złotych.
Źródło: NFOŚiGW
+ | 0 głosów: 0 (0%) 0 | - |
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). | dodaj komentarzbądź pierwszy! |
Projekt i wykonanie: Agencja reklamowa IdealMedia Partnerzy: Studnie glebinowe Zaloguj do poczty: poczta.portalenergia.pl
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
|