Clima Komfort pompy ciepła
ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Budownictwo jutra, czyli jak budować zgodnie z ekologią?

bieżące ponad rok temu    27.04.2017
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Budownictwo jutra, czyli jak budować zgodnie z ekologią? portal energia

Budownictwo to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarczych. Z roku na rok zachodzą kolejne zmiany wpływające na jakość obecnie stawianych konstrukcji i coraz więcej z nich bierze pod uwagę potrzebę dbania o środowisko.

Najnowsze trendy w budownictwie koncentrują się wokół tworzenia domów w nowoczesnych technologiach, zgodnych z ekologią. Energooszczędność to doskonały kierunek, który choć korzysta z dóbr natury, to równocześnie jej nie niszczy. Co więcej, dba przy tym, aby ilość zużywanej energii była jak najmniejsza, a najlepiej, by w większości pochodziła ze źródeł odnawialnych.

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie jutra

Jednym z podstawowych i najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w tzw. budownictwie przyszłości są panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne, które zużywają o wiele mniej energii niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dodatkowo wykorzystują jej odnawialne źródła, co znacząco obniża wysokość rachunków. Znaczna część domów używających proekologicznych rozwiązań prawie przez cały rok korzysta z darmowej energii słonecznej.

Budownictwo ekologiczne to także używanie odpowiednich materiałów, które w dużej mierze powstały z surowców odnawialnych. Celem wykorzystywania takich surowców jest nie tylko obniżanie kosztu budowy i dbanie o naturalne środowisko, ale również poprawa komfortu życia w budynku. Większość tego typu materiałów lepiej sprawdza się w codziennym życiu tworząc odpowiedni mikroklimat wewnątrz domu, gwarantując zachowanie optymalnego ciepła w zimie i lekkiego chłodu w lecie.

Kompleksowe spojrzenie na nieruchomości

Budowana nieruchomość przyszłości powinna posiadać również takie rozwiązania, które zminimalizują emisję negatywnych związków do atmosfery. Istotne jest również odpowiednie zaprojektowanie budynku, by na przykład większość okien znajdowała się po stronie południowej, aby jak najmocniej wykorzystać naturalne słońce do ogrzewania wnętrza.

Ważna jest również odpowiednia wentylacja mechaniczna, która nie tylko poprawia komfort przebywania w domu oraz zapewnia odpowiedni mikroklimat, ale również ogranicza ilość zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, co jest szczególnie istotne dla rodzin z małymi dziećmi oraz alergików.

Inwestycja w takie rozwiązanie może okazać się doskonałym wyborem dla każdego. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach można ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych. Projekty domów energooszczędnych zapewniają możliwie największy komfort życia, na czym każdemu inwestorowi powinno zależeć najbardziej.

Informacja prasowa.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół