Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

ankieta nie istnieje
energia tradycyjna ››      Gaz płynny   (101) ››      Olej opałowy   (55) ››      Węgiel   (40) ››      Eko-groszek   (24) ››      Drewno   (42) ››      Pellet   (84) ››      Brykiet   (63) ››      Projektanci   (347) energia odnawialna ››      Pompy ciepła   (572) ››      Geotermia   (300) ››      Rekuperacja   (133) ››      Energetyka słoneczna   (499) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (203) ››      Energetyka wiatrowa   (85) ››      Odnawialne źródła energii   (169) ››      Projektanci   (486) ››      Promotorzy   (2) znajdź firmy w swoim regionie

Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

Badanie świadomości i zachowań ekologicznych Polaków

bieżące ponad rok temu    5.12.2014
Ewa Bielińska
komentarzy 0 ocen 0 (0%)
A A A

Podziel się linkiem ze znajomym.

Twoja nazwa
podaj swój adres e-mail
podaj adres e-mail znajomego
Badanie świadomości i zachowań ekologicznych Polaków portal energia

Badanie świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski” to realizowany czwarty rok z rzędu (2011-2014) projekt badawczy Ministerstwa Środowiska sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu. Jak podsumowują autorzy tegorocznego badania (wykonanego w październiku br. przez TNS Polska) „przez te cztery lata wiele zdążyło się zmienić. W wynikach cyklicznych badań nastrojów społecznych i ekonomicznych widać było, jak - w poczuciu Polaków - realia życia systematycznie pogarszały się i jak obecnie ulegają stopniowej poprawie”.

Segregacja odpadów w domu

Przykładem jest choćby pozytywny odbiór społeczny nowych regulacji prawnych i organizacyjnych w gospodarce odpadami. TNS Polska: w ciągu ostatnich czterech lat regularna segregacja odpadów systematycznie zyskiwała na popularności. Odsetek osób regularnie segregujących odpady wynosi w tym roku 68%. Brak odpowiedniej infrastruktury (tj. np. pojemników) nie jest już najczęściej deklarowaną przyczyną niesegregowania odpadów. Jest nią brak miejsca na segregację w domu.

My, konsumenci…

Ponad połowa badanych pozytywnie ocenia obecny stan gospodarki odpadami. A we własnym domu? Poziom świadomości ekologicznej Polaków wciąż nie jest zadowalający – ocenia TNS Polska - z jednej strony jesteśmy przekonani co do indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, z drugiej wciąż popularność zachowań konsumenckich wspierających ochronę środowiska jest ograniczona. Ale i tu wiele się zmienia na lepsze: podobnie, jak w poprzednich latach, Polacy wspierają ochronę środowiska, korzystając z toreb wielokrotnego użytku (zawsze lub często robi to ponad 70% osób).

Rośnie zaufanie do NFOŚiGW

W tegorocznym badaniu również Narodowy Fundusz podniósł swoje „notowania”. Respondenci pytani o „zaufanie do instytucji” w kolejnych latach 2012, 2013 i 2014 wystawiają Narodowemu Funduszowi stale rosnącą ocenę poziomu zaufania – kolejno: 53, 61 i 64%.

NFOŚiGW

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0) portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
A2 - idealmedia dół