Jak zarządzać dużym budynkiem z jednego miejsca?

Domy przyszłości są zdecydowanie bliżej, aniżeli mogłoby nam się wydawać. Współcześnie powstają już na szerszą skalę w pełni zautomatyzowane domy, dzięki którym możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu, ciepłej wodzie, bądź zużyciu energii w domu. Ponadto, posiadając szereg czujników i procesorów, dzięki czemu możemy zaprogramować dom w dowolny dla nas sposób. Możemy ustawić program, dzięki któremu zawsze rano jak się obudzimy, będziemy mieli gotową gorącą kawę lub ciepłe tosty. Automatycznie zasuwane i rozsuwane rolety, otwierane i uchylane okna, zamykany garaż czy brama - wszystko to jest jedynie wierzchołkiem góry technologicznej, która pojawiła się we współczesnym świecie.

Owe nowoczesne domy stały się już pewnego rodzaju standardem — oczywiście, nie każdy jeszcze wprowadza owe unowocześnienia podczas budowy, ale jeżeli ktoś tylko ma na to ochotę, jest to jak najbardziej możliwe. Nowością jednakże jest automatyka budynkowa. Ten rewelacyjny proces pozwala zarządzać całym dużym budynkiem, z poziomu jednego panelu administracyjnego i z jednego miejsca. Dzięki owej automatyce możemy zdalnie odczytać wszelkie liczniki z budynku, możemy ustanowić czas oświetlenia na klatce, kody wejścia, zablokować otwieranie okien, jak i w pełni posiadać dostęp do wszystkich urządzeń i systemów połączonych z owym panelem administratorskim. Jest to niezwykle udogodnienie w zarządzaniu dużymi budynkami.

Jedną z najlepszych firm oferujących owo rozwiązanie technologiczne jest Schneider Electric. W swojej ofercie posiadają najnowocześniejsze systemy automatyki procesów, jak i systemów programowania. Dzięki najnowszej technologii automatyka procesów zarządzania i managingu jest uproszczona do minimum, co pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale jednocześnie zoptymalizować koszty. Ów system nie tylko zbiera dane, ale także przeprowadza ich analizę i wskazuje nam procesy, które można w pewien sposób ulepszyć, tak by powodowały mniejszy koszt oraz poprzez optymalizację by były wydajniejsze. Automatyka budynkowa i domowa wkracza na nowy poziom.

Informacja prasowa.