Clima Komfort pompy ciepła
dodaj ogłoszenie

ogłoszenia

››      Pompy ciepła   (176) ››      Geotermia   (4) ››      Rekuperacja   (9) ››      Energetyka słoneczna   (51) ››      Biomasa, biogaz, biopaliwa   (143) ››      Energetyka wiatrowa   (34) ››      Odnawialne źródła energii   (31) ››      Projektanci   (9) ››      pozostałe ogłoszenia   (147) ››      Praca   (401)
przedział cenowy
pokaż ogłoszenia, które miały podaną cenę za produkt lub usługi
znajdź ogłoszenie
wpisz numer ogłoszenia, słowo z jego tytułu lub opisu
 
numer ogłoszenia 82, dodano 13-05-09, odsłon 2736, edytuj

Explorer to kompaktowe urządzenie, ogrzewacz wody z wbudowaną pompą ciepła, które jest przeznaczone do instalacji w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomp ciepła typu powietrze-woda nie składa się z dwóch modułów, wewnętrznego i zewnętrznego poza domem, w jego przypadku wszystkie elementy zawierają się w urządzeniu wielkości lodówki.

Explorer produkcji Atlantic Polska to urządzenie o wysokości 1,6 m lub 1,9 m i wadze od 84,7 kg, które czerpie energię z powietrza znajdującego się w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni, następnie przekształca ją i przekazuje do wody użytkowej. Wyprodukowano je w modelu stojącym w dwóch pojemnościach 200l lub 270l, koszt brutto to 7 995 zł za model 200l oraz 8 610 zł za model 270l. Oprócz tego firma wyprodukowała wersje coil, która daje możliwość współpracy z systemem solarnym lub kotłem c.o. (wersja ta jest droższa od podstawowych o 1 230 zł brutto).
Pompa ciepła, która jest wbudowana w termodynamiczny ogrzewacz wody pozwala wytwarzać ciepłą wodę zużywając minimalne ilości energii elektrycznej. Dla temperatury zewnętrznej +15 stopni C współczynnik efektywności COP wynosi 3,7, natomiast dla +7 stopni C wynosi 3,2. Oznacza to, że energia cieplna jaką uzyskujemy z pompy ciepła jest kolejno, 3,7 lub 3,2 razy wyższa od energii elektrycznej zużytej do jej wytworzenia. Jednak, aby pompa działała prawidłowo urządzenie musi być zainstalowane w pomieszczeniach, w którym temperatura mieści się w przedziale między +5, a +43 stopnie C.

Przy pomocy miedzianej grzałki nurkowej o mocy 1,8 kW Explorer ogrzewa wodę do temperatur między +15 stopni C, a + 65 stopni C. Za sterowanie całości odpowiada cyfrowy programator Nomad z wyświetlaczem LCD i trzy funkcyjny termostat temperatury (zakres regulacji temperatury to 40-62 stopni C) z systemem antyzamarzaniowym (minimalna temperatura wody to +7 stopni C).

W urządzeniu zastosowano dwie technologie firmy Atlantic, tj. system ochrony bakteryjnej Antilegionellose (dzięki odpowiedniej nastawie fabrycznej oraz ulepszonej kontroli temperatury wewnątrz zbiornika zmniejsza się ryzyko rozmnażania bakterii Legionelli), a także system podwyższonej wydajności Hydroplus (umieszczając wymiennik spiralny w najniższej strefie zbiornika osiągnięto maksymalną wydajność ciepłej wody, dzięki bardzo szybkiej wymianie ciepła).

Jeśli chodzi o materiał wykonania Explorera, zasobnik wyprodukowano ze stali wysokogatunkowej RST 235, natomiast wymiennik zewnętrzny z aluminium, gdyż aluminium charakteryzuje się wyższym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż stal. Wnętrze zbiornika na ciepłą wodę pokryte jest emalią ceramiczną z systemem TiO + CuO, która razem z anodą magnezową (130 g/metr kw.) zabezpiecza go przed korozją. Izolację stanowi pianka poliuretanowa o gęstości 40g/l.

 

dane kontaktowe
mapa dojazdu
Serwis portalenergia.pl nie posiada dodatkowych danych ogłoszeniodawcy, poza zawartymi w ogłoszeniu.
Warszawa 03-044 ul. Płochocińska
tel. 22 4875076
zgłoś do moderacji
A2 - idealmedia dół