Clima Komfort pompy ciepła

› forum portalenergia.pl

szukaj na forum

+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

Targi, Konferencje, Spotkania i Szkolenia

forumogólna dyskusjaTargi, Konferencje, Spotkania...Optymalizacja doboru paliw...
Energia
2013-07-04 15:10 100%
1

Optymalizacja doboru paliw węglowych na potrzeby wytwarzania energii

rozpoczęty ponad rok temu przez Energia

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznych warsztatach „Optymalizacja doboru paliw węglowych na potrzeby wytwarzania energii”, które odbędą się 18 lipca 2013 w Krakowie.

Wydarzenie realizowane jest przez analityczno-doradczy Zespół CBE Polska we współpracy z Profesorem Wiesławem Rybakiem, który jest kierownikiem Zakładu Inżynierii i Technologii Energetycznych Politechniki Wrocławskiej. Ponadto w warsztaty merytorycznie zaangażowały się firmy Procom System S. A. oraz Emerson Process Management Sp. z o.o.

Organizatorzy warsztatów przypominają, że aby procesy wytwórcze szły sprawnie, kadra nadzorująca procesy technologiczne i eksploatacyjne winna sprawdzać i monitorować szereg czynników wpływających na jakość paliw węglowych. O właściwościach energetycznych paliwa świadczą bowiem m. in. następujące parametry, które powinny być kontrolowane: zawartość części lotnych, wskaźnik zdolności spiekania węgla, jego wartość opałowa, zawartość wilgoci, popiołu i siarki, podatność przemiałowa, uziarnienie oraz temperatury topliwości popiołu.

W związku z powyższym, niezwykle ważnym jest by przedsiębiorstwa na bieżąco optymalizowały dobór paliw węglowych do funkcjonujących instalacji. Wynika to zarówno ze względów ekonomicznych - minimalizacji kosztów eksploatacyjnych instalacji spalania (kosztu wytwarzania energii, transportu paliwa, transportu stałej pozostałości spalania popiołu, kosztu konserwacji urządzeń), jak również konieczności ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko.

Ponieważ większość podmiotów w energetyce zawodowej ma zawarte długoterminowe kontrakty paliwowe, podczas warsztatów eksperci skupią się na tematyce optymalizacji procesów wytwarzania w celu uzyskania najkorzystniejszych efektów przy zachowaniu konkretnego paliwa.

Wśród najważniejszych zagadnień warsztatów:

Optymalizacja procesów w łańcuchu wytwarzania w celu uzyskania najkorzystniejszych efektów środowiskowych przy zachowaniu paliwa o konkretnych parametrach
Składowanie węgla, zasady ustalania ubytków węgla w trakcie transportu i składowania
Wpływ czynników jakościowych na poszczególne elementy produkcji energii i ciepła - składowanie, nawęglanie, eksploatacja kotła
Wpływ parametrów jakościowych paliwa na ochronę środowiska: emisyjność, popioły, odpady paleniskowe
Sposoby na uniknięcie negatywnych zjawisk, niekorzystnych z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia przedsiębiorstwa
Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne w kotłach węglowych vs. wymagania jakościowe dla węgla jako paliwa


Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem:

http://cbepolska.pl/pl/optymalizacja-doboru-paliw-weglowych-na-potrzeby-wytwarzania-energii


Dane kontaktowe do Organizatorów:

Nr telefonu/faksu: +48 22 82 77 123
E-mail: biuro@cbepolska.pl

oceń temat 0 0 zgłoś do moderacji

Brak odpowiedzi do tematu

Interesujący temat? Dołącz do dyskusji.
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
A2 - idealmedia dół