Drogi użytkowniku

Flash nie bangla, Flash kaput ;-(

Włącz obsługę Flash lub ściągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player.

› forum portalenergia.pl

szukaj na forum

Energia
2013-07-11 15:41 100%
1

Ubiegły rok przyniósł ożywienie w branży fotowoltaicznej

rozpoczęty ponad rok temu przez Energia

Instytut Energetyki Odnawialnej przygotował raport dotyczący rynku fotowoltaiki w Polsce. Z badań tych wynika, że rok 2012 przyniósł znaczne ożywienie na polskim rynku fotowoltaicznym.

Instytut ustalił, iż wśród przedsiębiorstw sektora fotowoltaiki dominują małe i średnie firmy, stanowiące prawie 90%. Większość z nich posiada krótki staż, a 60% istnieje na rynku krócej niż 5 lat. 70% oprócz usług z branży fotowoltaicznej dysponuje również innymi odnawialnymi źródłami energii.

Bogata jest oferta modułów PV. Są one dostępne „od ręki”, częściowo zaś możliwe do sprowadzenia w krótkim czasie. Zakres mocy występujących na rynku pojedynczych modułów to 5 – 300 [Wp]. Cena dla największych to ok. 1 euro/Wp.

W roku 2012 w Polsce sprzedano  22,9 MW paneli fotowoltaicznych, z czego niektóre zostały oddane do użytku, pozostała część jest w trakcie instalacji. W trakcie budowy są liczne elektrownie fotowoltaiczne. Największy jest projekt realizowany w Olsztynie. Niebawem do użytku zostanie oddana farma fotowoltaiczna w Czerniewicach o największej w kraju mocy 1,2 MW. Według prognoz na koniec 2013 roku w Polsce moc działających elektrowni fotowoltaicznych osiągnie  24 MW.

Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej

oceń temat 0 0 zgłoś do moderacji

Brak odpowiedzi do tematu

Interesujący temat? Dołącz do dyskusji.
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis portalenergia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
A2 - idealmedia dół